Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

Nasz kod: ROAL5
Producent: UST-M

Dostępność: Mamy w magazynie


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

259,00

Pliki załączone do produktu

Instrukcja (Rozmiar: 0,74 MB) pobierz

Opis Produktu

Zapytaj o produkt
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
zamknij [x]
Filtr odwróconej osmozy z podwójną, wstępną filtracją mechaniczną i węglową.

Główne cechy oferowanego filtra RO:
  • podwójna prefiltracja sedymentacyjna (mechaniczna)
  • podwójna prefiltracja węglowa (usuwanie chloru itp)
  • membrana o wydajności 75GPD (do 280 litrów na dobę)

Poliamidowe membrany stosowane w filtrach odwróconej osmozy nie są odporne na chlor. Z uwagi na ten fakt, przed membraną osmotyczną powinno montować się prefiltr (wkład) węglowy (z węglem aktywowanym), który usuwa z wody chlor. W oferowanym przez nas filtrze RO (Reverse Osmosis - Odwrócona Osmoza) zastosowano podwójny układ prefiltrów węglowych, co daje gwarancję usunięcia chloru w stopniu nieosiągalnym dla filtrów z pojedynczym wkładem węglowym.

Wkłady z węglem aktywowanym działają skutecznie, jeżeli są zabezpieczone przed naniesionymi z wodą nie rozpuszczonymi w niej zanieczyszczeniami sedymentacyjnymi (piach, muł, szlam etc). W filtrze zastosowano wkład o zdolności wychwytywania tego typu zanieczyszczeń do wielkości 5 mikronów. Gwarantuje to właściwą czystość wody dla pracy wkładów węglowych.

Wkłady węglowe uwalniają poprodukcyjny pył podczas uruchamiania. Również w czasie filtrowania wody, niekiedy wydostają się z nich drobiny, które po przedostaniu się do obudowy membrany osmotycznej, mogą uszkodzić delikatną strukturę membrany. W tym filtrze zastosowano końcową filtrację sedymentacyjną, gwarantującą zatrzymanie wypłukiwanego z wkładów węglowych pyłu i drobin. Dzięki temu, membrana osmotyczna nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne a tym samym na utratę swoich zdolności separacji zanieczyszczeń.

Membrany osmotyczne, bez względu na ich producenta, nie mogą wyschnąć. Sytuacja taka bardzo często przytrafia się akwarystom, którzy korzystają z filtra 1-2 razy w miesiącu, aby pobrać wodę do podmian w swoich zbiornikach. Nasz filtr można wyposażyć w dwa dodatkowe zaworki kulowe, umieszczone na odpływie wody do kanalizacji oraz na wyjściu wody czystej. Wraz z zaworem kulowym na przyłączu wody, umożliwia to zamknięcie układu filtra z wodą wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, filtr może być nie używany nawet przez miesiąc bez uszkodzenia membrany osmotycznej i wkładów filtrujących (wkłady węglowe po wyschnięciu powinny być wymienione a wkłady sedymentacyjne w przypadku wyschnięcia mogą wewnątrz się odkształcić i nie filtrować wody z nominalną dokładnością).

Zaworki są opcją - link do nich podany jest poniżej opisu produktu. Zaworki nie są obligatoryjnie konieczne. Jeżeli filtr RO będzie eksploatowany regularnie (np. 1-2 razy w tygodniu choćby przez pół minuty), zawory nie są wymagane. Na jednym ze zdjęć widoczne są zaworki, zamontowane opcjonalnie przez akwarystę.

Wszystkie użyte w filtrze połączenia, wykonane są na oryginalnych szybkozłączkach z dodatkowym zabezpieczeniem spinkami blokującymi, dzięki czemu zminimalizowane jest prawdopodobieństwo ich rozłączenia się.

Filtr dostarczamy jako kompletne urządzenie, gotowe do podpięcia do instalacji wodnej. W komplecie znajdują się elementy hydrauliczne, umożliwiające podłączenie do standardowych instalacji sanitarnych z gwintem 1/2 cala (standard pod zlewozmywakiem). Przyłącze 1/2 cala to standardowa średnica gwintu, używana w instalacjach podzlewozmywakowych oraz w wężach prysznicowych. W przypadku gdy Klient chce podłączyć filtr do naściennej baterii wodnej (zlewozmywakowej lub łazienkowej) w zamian za przyłącze 1/2 możemy załączyć do filtra komplet przyłączy 3/4 cala do baterii ściennej lub 3/8 cala dla wężyków baterii o mniejszej średnicy (proszę zaznaczyć w uwagach do zamówienia, taką ewentualną zmianę).

Na kompletny filtr składają się następujące elementy:
  • filtr odwróconej osmozy
  • membrana osmotyczna 75 GPD
  • przyłącze do instalacji wodnej 1/2 cala
  • zawór przyłącza wody
  • wężyk elastyczny (około 5 metrów - dowolną inną ilość można zakupić w naszym sklepie - kliknij tutaj)
  • obejma odpływu wody do kanalizacji