ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

Średnia ocena: 5 / 5 ( ilosć opinii : 1 )
In stock193.73

Mamy w magazynie

 • Cena internetowa:
 • 259,00 zł

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

Dobierz akcesoria

i zyskaj jeszcze więcej kropelek

pokaż wszystkie

Pliki dołączone do produktu

 • Instrukcja (Rozmiar: 0,74 MB) pobierz
Filtr odwróconej osmozy z podwójną, wstępną filtracją mechaniczną i węglową.

Główne cechy oferowanego filtra RO:
 • podwójna prefiltracja sedymentacyjna (mechaniczna)
 • podwójna prefiltracja węglowa (usuwanie chloru itp)
 • membrana o wydajności 75GPD (do 280 litrów na dobę)

Poliamidowe membrany stosowane w filtrach odwróconej osmozy nie są odporne na chlor. Z uwagi na ten fakt, przed membraną osmotyczną powinno montować się prefiltr (wkład) węglowy (z węglem aktywowanym), który usuwa z wody chlor. W oferowanym przez nas filtrze RO (Reverse Osmosis - Odwrócona Osmoza) zastosowano podwójny układ prefiltrów węglowych, co daje gwarancję usunięcia chloru w stopniu nieosiągalnym dla filtrów z pojedynczym wkładem węglowym.

Wkłady z węglem aktywowanym działają skutecznie, jeżeli są zabezpieczone przed naniesionymi z wodą nie rozpuszczonymi w niej zanieczyszczeniami sedymentacyjnymi (piach, muł, szlam etc). W filtrze zastosowano wkład o zdolności wychwytywania tego typu zanieczyszczeń do wielkości 5 mikronów. Gwarantuje to właściwą czystość wody dla pracy wkładów węglowych.

Wkłady węglowe uwalniają poprodukcyjny pył podczas uruchamiania. Również w czasie filtrowania wody, niekiedy wydostają się z nich drobiny, które po przedostaniu się do obudowy membrany osmotycznej, mogą uszkodzić delikatną strukturę membrany. W tym filtrze zastosowano końcową filtrację sedymentacyjną, gwarantującą zatrzymanie wypłukiwanego z wkładów węglowych pyłu i drobin. Dzięki temu, membrana osmotyczna nie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne a tym samym na utratę swoich zdolności separacji zanieczyszczeń.

Membrany osmotyczne, bez względu na ich producenta, nie mogą wyschnąć. Sytuacja taka bardzo często przytrafia się akwarystom, którzy korzystają z filtra 1-2 razy w miesiącu, aby pobrać wodę do podmian w swoich zbiornikach. Nasz filtr można wyposażyć w dwa dodatkowe zaworki kulowe, umieszczone na odpływie wody do kanalizacji oraz na wyjściu wody czystej. Wraz z zaworem kulowym na przyłączu wody, umożliwia to zamknięcie układu filtra z wodą wewnątrz. Dzięki temu rozwiązaniu, filtr może być nie używany nawet przez miesiąc bez uszkodzenia membrany osmotycznej i wkładów filtrujących (wkłady węglowe po wyschnięciu powinny być wymienione a wkłady sedymentacyjne w przypadku wyschnięcia mogą wewnątrz się odkształcić i nie filtrować wody z nominalną dokładnością).

Zaworki są opcją - link do nich podany jest poniżej opisu produktu. Zaworki nie są obligatoryjnie konieczne. Jeżeli filtr RO będzie eksploatowany regularnie (np. 1-2 razy w tygodniu choćby przez pół minuty), zawory nie są wymagane. Na jednym ze zdjęć widoczne są zaworki, zamontowane opcjonalnie przez akwarystę.

Wszystkie użyte w filtrze połączenia, wykonane są na oryginalnych szybkozłączkach z dodatkowym zabezpieczeniem spinkami blokującymi, dzięki czemu zminimalizowane jest prawdopodobieństwo ich rozłączenia się.

Filtr dostarczamy jako kompletne urządzenie, gotowe do podpięcia do instalacji wodnej. W komplecie znajdują się elementy hydrauliczne, umożliwiające podłączenie do standardowych instalacji sanitarnych z gwintem 1/2 cala (standard pod zlewozmywakiem). Przyłącze 1/2 cala to standardowa średnica gwintu, używana w instalacjach podzlewozmywakowych oraz w wężach prysznicowych. W przypadku gdy Klient chce podłączyć filtr do naściennej baterii wodnej (zlewozmywakowej lub łazienkowej) w zamian za przyłącze 1/2 możemy załączyć do filtra komplet przyłączy 3/4 cala do baterii ściennej lub 3/8 cala dla wężyków baterii o mniejszej średnicy (proszę zaznaczyć w uwagach do zamówienia, taką ewentualną zmianę).

Na kompletny filtr składają się następujące elementy:
 • filtr odwróconej osmozy
 • membrana osmotyczna 75 GPD
 • przyłącze do instalacji wodnej 1/2 cala
 • zawór przyłącza wody
 • wężyk elastyczny (około 5 metrów - dowolną inną ilość można zakupić w naszym sklepie - kliknij tutaj)
 • obejma odpływu wody do kanalizacji

 • Ocena: Ocena 5

  Znakomity filtr. Podwójna wstępna filtracja. Bardzo polecam. Używam do mojej amazonki (mam twardą wodę kranową).

  Dodano:

Jeśli masz pytanie związane z tym produktem, wypełnij poniższy formularz:

Wpisz kod widoczny na obrazku

weryfikator

Dostępność produktu oznaczona jest w następujący sposób:

towar mamy w magazynie - dostępny od rękiProdukt mamy w naszym magazynie. Wysłany zostanie najpóźniej następnego dnia roboczego.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dniProduktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 7 dni lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar nie jest aktualnie dostępny - nie ma go u producentaProduktu nie mamy w naszym magazynie. Nie jest aktualnie dostępny u producenta.
towar nie jest aktualnie dostępny - sprowadzamy na zamówienieProduktu nie mamy w naszym magazynie. Możemy sprowadzić go na zamówienie. Prosimy o kontakt przez e-mail lub formularz.
ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

Inne produkty z tej kategorii

RX-AFRO3-ECO : Odwrócona osmoza - akwarystyczna

RX-AFRO3-ECO : Odwrócona osmoza - akwarystyczna

Producent: Różni

Mamy w magazynie

Cena internetowa: 129,00 zł

More

System odwróconej osmozy, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Produkt firmy H2OO - ekonomiczna, w pełni funkcjonalna i kompletna wersja filtra osmotycznego, gotowa do podłączenia i używania. Wydajność dobowa do 280 litrów. Filtr stosowany w celu radykalnego oczyszczenia wody, zmiękczenia i obniżenia przewodności. Doskonały do akwarystyki morskiej oraz przygotowania wody dla biotopów SA (Ameryka południowa).

More info

RX-AFRO3-AQ : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

RX-AFRO3-AQ : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

Producent: Aquafilter

Mamy w magazynie

Cena internetowa: 199,00 zł

More

Profesjonalny system odwróconej osmozy, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Produkt firmy Aquafilter - lidera w rozwoju technologii uzdatniania wody - konstrukcja filtra umożliwia jego stałą lub okazjonalną eksploatację. Produkt kompletny, z zaworami zabezpieczającymi membranę i wkłady przed wyschnięciem. RX-AFRO3-AQ Aquafilter jest przeznaczony do akwariów morskich i słodkowodnych (biotopy typu SA, Azjatyckie itp).

More info