RO4-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

RO4-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

In stock357.39

Mamy w magazynie

 • Cena brutto:
 • 514,50 zł

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

Filtr odwróconej osmozy, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Konstrukcja oparta o standardowe korpusy na wkłady 10x2,5 cala, w pełni funkcjonalna i kompletna, gotowa do podłączenia i używania. Wykorzystywany najczęściej w akwarystyce morskiej, do przygotowywania wody na "dolewki" oraz przy zakładaniu akwarium morskiego. Stosowany również do akwariów słodkowodnych w których odwzorowane są biotopy z miękką wodą (np. Amazonka itp).

Wydajne filtry wstępne, opłukiwanie membrany i zawory przeciw wysychaniu

Filtr ma unikalne cechy:

 • Filtracja wstępna na trzech obudowach standardu 10x2,5 cala. Zastosowane wkłady: polipropylenowy 20 mikron, blok węglowy i polipropylenowy 5 mikron. Skutecznie redukują z wody zanieczyszczenia mechaniczne, organiczne oraz chlor. Niektórzy akwaryści stosują jako końcowy wkład o dokładności 1 mikron - na życzenie możemy zmienić wkład na 1 mikron, ale nie ma to sensu z uwagi na powodowanie przez taki wkład większych spadków ciśnienia a tym samym pogorszenia warunków pracy dla membrany osmotycznej.
 • Bypass do przepłukiwania membrany RO. Otwarcie zaworu płukania membrany raz na miesiąc na minutę powoduje, że pod pełnym ciśnieniem w układzie, przepłukiwana jest membrana. Przedłużana jest jej żywotność, sprawność i wydajność.
 • Komplet zaworów zamykających dopływ i odpływy wody. Filtr wyposażony w trzy zawory: do zasilania wodą, do zamknięcia wyjścia wody czystej oraz do zamknięcia wody odrzucanej. Pozwala to na przerwy w eksploatacji filtra nawet przez miesiąc - woda grawitacyjnie czy też przez odparowanie nie zostanie usunięta z filtra a wkłady i membrana nie ulegną uszkodzeniu przez wyschnięcie.

Woda produkowana przez filtr może być również wykorzystywana do celów spożywczych, zwłaszcza do przygotowywania napojów typu kawa, herbata itp.

Akwarystyczny filtr RO woda.com.pl:

 • kompletny system składający się z trzech korpusów na stelażu i uzbrojonej obudowy membrany, wyposażonych we wkład mechaniczny 20 mikron, wkład węglowy, wkład mechaniczny 5 mikron i membranę osmotyczną o wydajności 75 GPD (do 280 litrów / dobę)
 • przyłącze do rury instalacyjnej 1/2" wraz z zaworem kulowym (na wężyk 1/4 "
 • wężyk do podłączenia filtra do instalacji oraz pobierania wody (5 metrów)
 • przyłącze do odrzutu wody do kanalizacji
 • taśma teflonowa
 • zawory do zamykania filtra - zapobiegają wysychaniu membrany i wkładów
 • instrukcja w języku polskim

Podstawowe zastosowanie filtra RO dla akwarystów, to:

 • Obniżenia pH (odczynu) wody - nie można stwierdzić jednoznacznie o ile punktów pH wody zostanie obniżone (zależy to od parametrów wody zasilającej filtr), jednak w większości przypadków jest to 1-2 punkty
 • Zmiękczenia wody - membrana RO skutecznie usuwa z wody związki wapnia i magnezu, obniżając zwykle twardość ogólną do zera lub w granice zera dH (w zależności od parametrów wody wejściowej)
 • Obniżenia przewodności wody - ten parametr istotny jest głównie dla akwarystów posiadających zbiorniki morskie (słona woda) - woda z systemu RO jest bardzo często wystarczająco czysta, aby dodawać ją do akwariów morskich, jeżeli parametry wody zasilającej filtr są "złe", woda RO jest idealną bazą do całkowitej demineralizacji na złożach jonitowych
Urządzenie do samodzielnego montażu. Instrukcja jest wystarczająca do wykonania prawidłowego montażu. W zależności od modelu urządzenia, wymagana jest umiejętność posługiwania się podstawowymi narzędziami: klucz nastawny, żabka, wiertarka itp. Montaż przez hydraulika nie jest wymagany.
Żywotność wkładów:
do 12 miesięcy (zalecana wymiana co 6 miesięcy)
Żywotność membrany:
średnio 3 lata
Wymiary filtra:
ok 40 x 40 x 15 cm
Maksymalna wydajność na dobę:
75 GPD (284 litry)
Przyłącze do instalacji:
1/2 cala.
Ciśnienie wody zasilającej:
Zalecane 4-5 bar, minimalne 2-2,5 bar (dla wydajności ok 50%)
Temperatura wody zasilającej:
Zalecane 25 st.C, minimalne 10 st.C (dla wydajności ok 50%)

Jeśli masz pytanie związane z tym produktem, wypełnij poniższy formularz:

weryfikator

Dostępność produktu oznaczona jest w następujący sposób:

towar mamy w magazynie - dostępny od ręki Produkt mamy w naszym magazynie. Wysłany zostanie najpóźniej następnego dnia roboczego.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dni Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 7 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dni Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 14 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar nie jest aktualnie dostępny - nie ma go u producenta Produktu nie mamy w naszym magazynie. Nie jest aktualnie dostępny u producenta.
towar nie jest aktualnie dostępny - sprowadzamy na zamówienie Produktu nie mamy w naszym magazynie. Możemy sprowadzić go na zamówienie. Prosimy o kontakt przez e-mail lub formularz.
RO4-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

Inne produkty z tej kategorii

RO3-AQF : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

RO3-AQF : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

Producent: Aquafilter

Mamy w magazynie

Cena brutto: 219,00 zł

zobacz RO3-AQF : Profesjonalna odwrócona osmoza - akwarystyczna

Profesjonalny system odwróconej osmozy, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Produkt firmy Aquafilter - lidera w rozwoju technologii uzdatniania wody - konstrukcja filtra umożliwia jego stałą lub okazjonalną eksploatację. Produkt kompletny, z zaworami zabezpieczającymi membranę i wkłady przed wyschnięciem. RX-AFRO3-AQ Aquafilter jest przeznaczony do akwariów morskich i słodkowodnych (biotopy typu SA, Azjatyckie itp).

More info

ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

Producent: USTM

Mamy w magazynie

Cena brutto: 339,00 zł

zobacz ROAL5 : Pięciostopniowa osmoza akwarystyczna

Profesjonalny akwarystyczny filtr odwróconej osmozy z rozbudowaną prefiltracją. Nowoczesny system firmy UST-M, gwarantujący czystą, miękką wodę, pozbawioną azotanów i azotynów, chloru i wielu innych zanieczyszczeń. Filtracja osmotyczna pozwala na obniżenie przewodności wody (nawet do kilku uS / ppm) oraz obniża odczyn wody (pH) średnio o 0,5-1,5 punktu. Kompletne urządzenie umożliwiające montaż opcjonalnych zaworów na wężykach (zaworki kulowe JG 1/4 cala).

More info

RO4-DEMI-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza z DEMI - akwarystyczna

RO4-DEMI-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza z DEMI - akwarystyczna

Producent: www.woda.com.pl

Mamy w magazynie

Cena brutto: 725,50 zł

zobacz RO4-DEMI-HS : Profesjonalna odwrócona osmoza z DEMI - akwarystyczna

Profesjonalny system odwróconej osmozy, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Konstrukcja filtra umożliwia jego stałą lub okazjonalną eksploatację. Produkt kompletny, z zaworami zabezpieczającymi membranę i wkłady przed wyschnięciem. RO4-HS jest przeznaczony do akwariów morskich i słodkowodnych (biotopy typu SA, Azjatyckie itp). Demineralizacja wody. Miernik TDS do oceny parametrów wody.

More info

RO3 : Odwrócona osmoza - akwarystyczna

RO3 : Odwrócona osmoza - akwarystyczna

Producent: Top Filter

Sprowadzimy do 14 dni

Cena brutto: 159,00 zł

zobacz RO3 : Odwrócona osmoza - akwarystyczna

System odwróconej osmozy, skonstruowany specjalnie do celów akwarystycznych. Produkt firmy H2OO - ekonomiczna, w pełni funkcjonalna i kompletna wersja filtra osmotycznego, gotowa do podłączenia i używania. Wydajność dobowa do 280 litrów. Filtr stosowany w celu radykalnego oczyszczenia wody, zmiękczenia i obniżenia przewodności. Doskonały do akwarystyki morskiej oraz przygotowania wody dla biotopów SA (Ameryka południowa).

More info

5907766670094