Regulamin sklepu

§ 1

W dalszej części niniejszego regulaminu, właściciel sklepu nazywany jest "sprzedawcą" a Klient sklepu "nabywcą".

§ 2

Dane teleadresowe i dane rejestrowe sprzedawcy znajdują się na stronie z kontaktem do sklepu (kliknij).

§ 3

Wszystkie ceny oferowanych produktów są cenami brutto. W cenę produktu wliczony jest koszt jego opakowania. Przy sprzedaży wysyłkowej, zawsze wystawiamy fakturę VAT. Na fakturach zawsze uwzględniamy koszty wysyłki (o ile występują przy danej transakcji). Jeżeli nabywcą jest osoba fizyczna, załączona do przesyłki faktura VAT jest fakturą imienną, wystawioną na dane osoby składającej zamówienie.

§ 4

Widoczne w sklepie obniżone procentowo ceny dotyczą wyłącznie sytuacji, że oferowany produkt znajduje się w opakowaniu zbiorczym i jest to upust za zakup całego opakowania zbiorczego danego produktu. Nie jest to promocja itp. Dodatkowo zarejestrowani i zalogowani w sklepie Klienci, jeżeli z tytułu programu lojalnościowego mają do konta przypisany indywidualny rabat, widzą w sklepie ceny o niego obniżone. Nie oznacza to promocji itp a jedynie cenę indywidualną Klienta.

§ 5

Koszty dostawy oraz termin realizacji zamówień, opisane są na stronie informacyjnej (kliknij).

§ 6

W sklepie dostępna jest większość współczesnych form zapłaty za złożone zamówienie. Szczegóły opisane są na stronie informacyjnej (kliknij).

§ 7

Nabywca ma prawo do zwrotu zakupionego u sprzedawcy towaru, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Szczegóły opisane są na stronie informacyjnej (kliknij).

§ 8

Sprzedawca zastrzega sobie prawo do zmiany opakowań oferowanych produktów. W szczególności oferowane wkłady do filtrów mogą być dostępne w zabezpieczeniu foliowym zamiast opakowań kartonowych. Jednocześnie informujemy, że ewentualna zmiana opakowania sprzedawanego produktu nie wpływa na jego funkcjonalność i jest podyktowana wyłącznie zmianą w dostawie produktów od producenta. Niekiedy może nastąpić zmiana wizualna danego produktu (np. zmiana wzoru płytki mocującej, zmiana wyglądu wkładu do filtra, zmiana wyglądu etykiety itp). Zmiany takie są czasami wykonywane przez producentów i nie wpływają na funkcjonalność danego urządzenia.

§ 9

Na podstawie Ustawy z dnia 30.05.2014 roku o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827), sprzedawca udziela konsumentom na zakupione produkty 2 lat rękojmi. Fabryczne gwarancje producentów wynoszą 1 rok. W przypadku, gdy na produkt obowiązuje dłuższa lub krótsza gwarancja producenta, stosowna informacja umieszczona jest na stronie z opisem produktu. Warunkiem ważności gwarancji i rękojmi jest przestrzeganie wymaganych okresów wymiany materiałów eksploatacyjnych (wkładów zamiennych itp). Materiały eksploatacyjne muszą być zakupione w sklepie www.woda.com.pl bądź też nabywca musi na ich zakup w innej firmie posiadać dokument potwierdzający ich zakup. Nie gwarantujemy sprawności zakupionych urządzeń w przypadku instalowania w nich wkładów wymiennych zakupionych w innych źródłach, bez możliwości udokumentowania zakupu oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Na wkłady zamienne obowiązuje gwarancja określona wydajnością danego wkładu (przykładowo: maksymalnie do 3 tys. litrów lub do 6 miesięcy), przy czym zastrzegamy, iż żywotność lub wydajność danego wkładu może być inna niż deklarowana, jeżeli woda filtrowana lub uzdatniana jest w znacznym stopniu zanieczyszczona (np. jest to woda o dużej twardości, dużej zawartości chloru, mętności itd).

§ 10

Zasady obsługi reklamacyjnej (zgłaszania reklamacji, procedura obsługi reklamacji itd) opisana jest na stronie informacyjnej (kliknij).

§ 11

Na produkty oferowane w sklepie internetowym www.woda.com.pl, obowiązują ceny aktualne w momencie dokonywania zakupu. Produkty znajdujące się w ofercie sklepu, w zdecydowanej większości znajdują się na stanie magazynowym sprzedawcy (w 99% przypadków). Sporadyczne sytuacje, że towar dostępny jest w sklepie internetowym a nie jest fizycznie u nas dostępny, mogą zaistnieć wyłącznie z powodu błędu ludzkiego. Zastrzegamy sobie jednak możliwość odstąpienia od zrealizowania zamówienia w przypadku gdy zamówiony produkt jest dostępny na stronie www.woda.com.pl a nie znajduje się na stanie magazynowym naszej firmy i nie ma możliwości sprowadzenia go od producenta.

§ 12

Oferta sklepu nie stanowi oferty handlowej w myśl przepisów Kodeksu Cywilnego. Zastrzegamy sobie możliwość odstąpienia od zrealizowania zamówienia, w przypadku gdy w opisie produktu nastąpił błąd (np. błędna cena itp). Jeżeli tego typu sytuacja nastąpi, będziemy się kontaktować z Klientem w celu wyjaśnienia sprawy.

§ 13

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych informujemy, że dane osobowe wszystkich naszych klientów są przechowywane w bazie danych sprzedawcy. Dane osobowe gromadzone są wyłącznie na potrzeby sprzedawcy w celu realizacji składanych zamówień oraz prowadzenia różnych form promocji. Bezpieczeństwo tych danych jest zgodne z przepisami o ochronie danych osobowych. Każdy Klient ma prawo wglądu do swoich danych, poprawiania tych danych oraz żądania zaprzestania przetwarzania, które należy zgłosić pisemnie lub listem e-mail do sprzedawcy. Sprzedawca nie udostępnia nikomu danych nabywców. Więcej informacji znajduje się w dziale Polityka prywatności sklepu www.woda.com.pl.

§ 14

Zasady sprzedaży hurtowej reguluje osobny dokument: (kliknij).

§ 15

Sprzedawca przeprowadza okresową weryfikację bazy danych zarejestrowanych w sklepie internetowym kont klientów w celu wyeliminowania nieprawidłowych adresów e-mail. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do usunięcia konta zarejestrowanego konta klienta, jeżeli adres e-mail jest błędny (literówki itp), nie przechodzi testu (antyspamowego itp) lub też wiadomości wysyłane na dany adres e-mail nie mogą być doręczone i wracają do sprzedawcy (np konto e-mail nie istnieje itp).

§ 16

Sklep oferuje bon kwotowy za zapisanie się do newslettera (okazjonalnie wysyłanych przez e-mail informacji o promocjach i nowościach). Po zapisaniu się do newslettera Klient otrzyma na podany adres e-mail kod, który po wprowadzeniu w koszyku obniży wartość zamówienia. Bon kwotowy ma ograniczenie czasowe na wykorzystanie. Po wykorzystaniu bonu kwotowego Klient zobowiązuje się do nie usuwania wprowadzonego adresu e-mail z bazy subskrypcji przez okres 12 miesięcy.

§ 17

Zamówienia składane w sklepie internetowym, telefonicznie lub przez e-mail, których realizacja ma nastąpić po opłaceniu z góry (przedpłata na konto bankowe, płatności online itp) lub też mają zostać odebrane osobiście, powinny zostać odebrane lub opłacone w ciągu 7 dni kalendarzowych licząc od dnia złożenia zamówienia. Po upływie 7 dni sprzedawca zastrzega sobie prawo do anulowania zamówienia.