999-DL-50L : Węgiel aktywowany z łupin orzechów kokosowych 50 litrów/25 kg - worek

Dostępny

-17%

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

Wysokogatunkowe złoże węgla aktywowanego z łupin orzechów kokosowych. Używane do usuwania z wody zanieczyszczeń organicznych, związków chloru, części metali ciężkich (m.in. ołowiu) oraz innych rozpuszczonych w wodzie szkodliwych substancji. Złoża węgla aktywnego wykorzystywane są w poprawie utlenialności wody.

Węgiel aktywowany powstaje w wyniku aktywacji wysokotemperaturowej i chemicznej oraz odparowania. W procesie produkcyjnym powstaje struktura o bardzo wysokiej porowatości i znakomitych właściwościach wykorzystywanych m.in. w procesach uzdatniania wody.

Oferowany węgiel aktywny 999-DL to najlepsza wersja węgla, wyprodukowana z łupin orzechów kokosowych. Cechuje go bardzo wysoka zdolność adsorpcji, zwłaszcza w odniesieniu do węgla antracytowego i bitumicznego. Węgiel z łupin orzechów kokosowych (Granular Activated Carbon - GAC) wykorzystywany jest w produkcji najlepszych wkładów filtracyjnych do systemów uzdatniania wody spożywczej i użytkowej.

Węgiel aktywny wykorzystywany jest również w akwarystyce, gdzie zwykle służy do usunięcia z wody resztek podanych lekarstw.

Cena za worek 50 litrów złoża węglowego (waga netto około 25 kg) +/- 0,5 kg