RO6-AP : AquaPure odwrócona osmoza RO6 z mineralizatorem niskosodowym

RO6-AP : AquaPure odwrócona osmoza RO6 z mineralizatorem niskosodowym

Limited Availability399.39

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii u góry strony.

Samodzielny montaż nie powoduje utraty gwarancji. W komplecie dokładna instrukcja w języku polskim.


Filtr do wody pitnej marki AquaPure, uzdatniający wodę w sześciu etapach (z końcową mineralizacją wody). AquaPure RO6 to selekcjonowana seria wysokiej jakości filtrów do wody, w konstrukcji których uwzględniono specyficzne dla Polski warunki eksploatacji.

Filtry do wody AquaPure znakomicie sprawdzają się w regulowanymi przepisami prawa, warunkach hydraulicznych na terenie Polski. Sprawne działanie filtrów następuje już przy średnich ciśnieniach wody w instalacjach wodnych.

Wszystkie filtry AquaPure posiadają Polski Atest Higieniczny PZH i zalecane są do uzdatniania wody zarówno wodociągowej jak i z własnych studni.

Marka AquaPure z punktu widzenia Klienta kupującego filtr do wody to przede wszystkim wybór systemu uzdatniania wody o krajowym pochodzeniu, wyposażonego w komplet elementów instalacyjnych, wkłady filtrujące oraz elementy stanowiące podstawowy zestaw (kranik, zbiornik oraz sam sześciostopniowy filtr wody).

Filtr uzdatnia wodę w oparciu o naturalne zjawisko osmozy, występujące w organizmach żywych (również w organizmie człowieka, np w komórkach). Aby wykorzystać mechanizm osmozy, producent filtra osmotycznego "odwraca" ten proces, powodując, że stężenia szkodliwych, obecnych w wodzie związków, nie wyrównują się po obydwu stronach membrany półprzepuszczalnej, lecz są separowane po stronie wody odrzucanej (kondensat zanieczyszczeń), natomiast woda pozbawiona zanieczyszczeń jest kierowana do zbiornika, który ją magazynuje.

Filtr z kranikiem posiadającym dwa kurki - umożliwia pobieranie wody bez mineralizacji (do gotowania w czajniku, ekspresie, do żelazka, nawilżacza powietrza itp) oraz wody mineralizowanej (do picia zamiast wody mineralnej). Zastosowany mineralizator niskosodowy, jest bezpieczny również dla osób z nadciśnieniem.

Woda produkowana przez filtr odwróconej osmozy AquaPure, jest idealną bazą do przygotowywania potraw. Gotowana w czajniku lub ekspresie nie powoduje osadzania się kamienia (białego nalotu). Używana może być również do celów higienicznych dla wrażliwej skóry (również dla niemowląt). Stosowana jest również w hodowli wymagających roślin (np. storczyków) oraz do celów akwarystycznych.

Filtr uzdatnia wodę wieloetapowo:
 1. Usuwanie zanieczyszczeń nie rozpuszczonych w wodzie, zwanych potocznie "mechanicznymi". Odbywa się to na pierwszym stopniu uzdatniania, wyposażonym w polipropylenowy wkład zatrzymujący zanieczyszczenia o wielkości 20 i więcej mikronów. Jest to pierwszy i bardzo ważny etap, pozwalający na usunięcie szlamu, mułu itp zanieczyszczeń, które mogłyby skrócić żywotność kolejnego wkładu węglowego. Fabrycznie stosowany jest wysokiej jakości wkład AP-SEDIMENT-20.

 2. Redukcja chloru i zanieczyszczeń chloropochodnych oraz zanieczyszczeń organicznych. Od drugiego stopnia filtracji zależy żywotność i skuteczność działania membrany osmotycznej, która znajduje się na czwartym etapie filtracji. Wkład wykonany ze spiekanego węgla aktywowanego z dokładnością do 99% usuwa z wody chlor, który jest czynnikiem perforującym membrany cienkowarstwowe, co prowadzi do ich przedwczesnego zużycia. Zainstalowany fabrycznie wkład AP-CARBON cechuje wysoka zdolność adsorpcji, czyli wiązania zanieczyszczeń chemicznych na zewnętrznej powierzchni cząsteczek węgla.

 3. Trzeci etap stosowany jest głownie z powodu konieczności zabezpieczenia membrany odwróconej osmozy, przed ewentualnie wydostającymi się z wkładu węglowego drobinami, które w mechaniczny sposób mogłyby ją uszkodzić. Z uwagi na to, że minimalna wielkość cząsteczek węgla to 10 mikronów, na tym etapie filtracji stosuje się wkład polipropylenowy AP-SEDIMENT-5, wychwytujący cząsteczki o wielkości 5 i więcej mikronów. Pozwala to w bezpieczny sposób eksploatować filtr do wody, bez ryzyka przypadkowego uszkodzenia membrany RO.

 4. Membrana osmotyczna stosowana w tym zasadniczym etapie filtracji wody, eliminuje do 99% znajdujących się w wodzie zanieczyszczeń mechanicznych, chemicznych i biologicznych, co w praktyce oznacza produkcję wody o parametrach podobnych do nisko zmineralizowanych wód butelkowanych. Typowe, usuwane przez membranę zanieczyszczenia to (w nawiasach zakres usuwania danego zanieczyszczenia):

  99,99% - bakterie, wirusy, grzyby itp
  80-90% - Amoniak, Dwutlenek krzemu
  96-98% - Aluminium, Cynk, Mangan, Miedź, Nikiel, Ortofosforany, Polifosforany, Siarczany, Triosiarczany, Żelazo
  92-95% - Chlorki, Fluorki, Krzemiany
  92-96% - Potas, Srebro
  93-97% - Kadm, Substancje promieniotwórcze, Związki węglowo-magnezowe
  90-95% - Azotany, Bromki
  94-97% - Rtęć
  50-70% - Bor
  93-98% - Wapń
  93-98% - Magnez
  30-50% - Borany
  92-98% - Sód
  85-95% - Chromiany, Cyjanki
  95-98% - Fosforany, Ołów

  W systemach AquaPure stosowane są membrany oparte wyłącznie o materiał filtracyjny Filmtec. Znajdujące się w komplecie membrany pochodzą z selekcjonowanych serii renomowanych producentów, wykonujących membrany z materiałów Filmtec. W nominalnych warunkach eksploatacji, membrana produkuje do 280 litrów czystej wody w ciągu doby.

 5. Końcowy etap uzdatniania wody, oparty jest o liniowy wkład z granulowanego węgla aktywowanego, zapewniający tzw "szlifowanie wody", czyli pozbawienie jej resztkowych zanieczyszczeń zapachowych i smakowych. Wysoka zdolność adsorpcji zanieczyszczeń chemicznych powoduje, że woda pobierana przez kranik do którego kierowana jest woda z tego wkładu, jest smaczna i zdrowa.

 6. Mineralizator niskosodowy zastosowany w ostatniej fazie uzdatniania wody, nasyca wodę naturalnymi związkami niezbędnymi dla organizmu człowieka. Mineralizacja wody jest opcjonalna - filtr posiada w komplecie kranik wody czystej, umożliwiający pobieranie wody mineralizowanej oraz wody uzdatnionej, bez mineralizacji. Mineralizator nasyca wodę w następującym stopniu:

  Calcium cation : 26,4 mg/litr
  Magnesium cation : 20,1 mg/litr
  Sodium cation : 1,3 mg/litr
  Potasium cation : 0,8 mg/litr
  Carbonate anion : 25,1 mg/litr
  Hydro-carbonate anion : 30,6 mg/litr
  Sulfate anion : 12,4 mg/litr
  Chloride anion : 5,0 mg/litr

Filtr AquaPure RO6 to kompletny zestaw domowego uzdatniania wody spożywczej, składający się z wszystkich elementów niezbędnych do samodzielnego montażu. Są to m.in. następujące elementy składowe:
 • Sześciostopniowy filtr odwróconej osmozy
 • Fabryczny zestaw wkładów oraz membranę RO 75GPD
 • Zbiornik magazynujący wodę czystą (12 litrów brutto / do 8-10 litrów netto)
 • Kranik chromowany do pobierania wody spożywczej - kranik posiada dwa kurki: do pobierania wody uzdatnionej oraz uzdatnionej z mineralizacją
 • Przyłącza instalacyjne (1/2 cala do instalacji podzlewozmywakowej, zawór kulowy, taśma teflonowa)
 • Przyłącze kanalizacyjne do odprowadzania zanieczyszczeń
 • Przewody instalacyjne (około 4,5 - 5 metrów)
 • Klucz do wymiany wkładów
 • Instrukcja montażu w języku polskim
Czas potrzebny na samodzielny montaż filtra to przeciętnie 1-2 godziny.

Koszt eksploatacji w ciągu roku, na który składają się dwie wymiany wkładów (w odstępach półrocznych - pierwsza wymiana po pół roku od uruchomienia filtra), to około 100 zł brutto. Po trzech latach należy w filtrze wymienić membranę RO (koszt około 80-120 zł brutto).

W zależności od zamówień hurtowych kierowanych do naszej firmy, widoczna na zdjęciu płytka montażowa w kolorze niebieskim, może wystąpić w zakupionym zestawie w innym kolorze (biały, zielony itp). Nie wpływa to na funkcjonalność filtra AquaPure.

Minimalne ciśnienie wody w instalacji to 2,5 bar (średnie w Polsce to 3,5-4 bar). Zalecane ciśnienie wody to 4 bar.

RO6-AP : AquaPure odwrócona osmoza RO6 z mineralizatorem niskosodowym