BB10-2-STD : Filtr dla domu i mieszkania (2xBB10) - mechaniczno-węglowy

BB10-2-STD : Filtr dla domu i mieszkania (2xBB10) - mechaniczno-węglowy

Limited Availability312.41

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii u góry strony.

Kompletny zestaw filtrujący przeznaczony do uzdatniania wody na głównych przyłączach wody w domach jednorodzinnych i mieszkaniach. Zestaw wyposażony we wkłady dedykowane do usuwania piasku, szlamu, mułu oraz redukowania chloru i zanieczyszczeń organicznych. Zastosowany w zestawie wkład z aktywowanego węgla, poprawia utlenialność wody, jej klarowność, smak, zapach i barwę.

System zbudowany w oparciu o dwie obudowy standardu BB10 w których zamiast oferowanego w komplecie zestawu wkładów można stosować inne wkłady uzdatniające (np w sytuacji, gdy parametry wody uległy poprawie, lub wystąpi konieczność użycia wkładów zmiękczających, odżelaziających itd). 

System oparty o obudowy z podwójnym uszczelnieniem - jest to aktualnie najpewniejszy sposób zabezpieczenia systemów uzdatniania wody przed ewentualnymi nieszczelnościami.

Filtr wyposażamy w komplet wkładów dedykowanych do uzdatniania wody dostarczanej z wodociągów oraz wody pochodzącej z własnej studni. Znajdujący się w komplecie wkład specjalistyczny polipropylenowy, usuwa piasek, szlam itp zanieczyszczenia mechaniczne, z dokładnością do 5 mikronów. Montowany w drugiej kolumnie wkład węglowy w postaci bloku, usuwa do 99% chloru i zanieczyszczeń organicznych. Zasadnicze działanie filtra to:
  • Usuwanie z wody zanieczyszczeń sedymentacyjnych (mechanicznych) nie rozpuszczonych w niej. Z wody są eliminowane obecne w niej piasek i muł oraz stałe zanieczyszczenia większe od 5 mikronów (rdza itp)
  • Poprawa klarowności wody, jej smaku, zapachu i barwy. Redukowanie chloru i zanieczyszczeń chloropochodnych.
W zestawie znajdują się dwa wkłady filtrujące:
  • Pianka polipropylenowa 5 mikronów, zatrzymująca zanieczyszczenia mechaniczne. Wkład ten nie dopuszcza do przedostawania się piasku itp do dalszej części filtra i instalacji wodnej, dzięki czemu wkłady uzdatniające znajdujące się w kolejnych obudować nie zanieczyszczają się i skutecznie mogą filtrować wodę
  • Wkład węglowy usuwający do 99% chloru, który jest silnie podrażniającym czynnikiem - po zamontowaniu filtra na głównym przyłączu w domu, chlor nie przedostaje się do całej instalacji, tym samym nie występuje m.in. w wodzie kąpielowej. Jeżeli filtr z tym wkładem zamontowany jest przed ewentualnym odżelaziaczem wody, filtr poprawia utlenialność a tym samym sprawność odżelaziacza
W komplecie Klient otrzymuje:
  • Filtr zbudowany z dwóch stopni filtracji na obudowach z podwójnym uszczelnieniem
  • Wkład z pianki polipropylenowej 5 mikronów
  • Wkład z bloku węglowego
  • Klucz do obudów przydatny podczas wymiany wkładów filtrujących
  • Instrukcję montażu i eksploatacji
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 37 x 38 x 19 cm

Gwint przyłączy wody: 1 cal GW

Żywotność wkładów zależna jest od parametrów uzdatnianej wody - zakładana żywotność do 15 m3 lub do 6 miesięcy.

BB10-2-STD : Filtr dla domu i mieszkania (2xBB10) - mechaniczno-węglowy