KP-RO5-FIT : Zestaw tanich wkładów FITaqua do RO5/ARO-5

KP-RO5-FIT : Zestaw tanich wkładów FITaqua do RO5/ARO-5

9.99Limited Availability

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii u góry strony.

Komplet czterech wkładów znakomitej jakości, do wymiany rocznej w filtrach RO5 (również FRO5, ARO-5 itd), które mają trzy stopnie filtracji wstępnej oraz końcowy wkład węglowy. Komplet składa się z wkładów:
  • Wkład z pianki polipropylenowej 20 mikronów (AC-PP-10-20). Jest to wstępny wkład z włókniny o dużej masie własnej i wynikającej z tego bardzo wysokiej chłonności zanieczyszczeń sedymentacyjnych. Wkład ten jest w stanie wychwycić i zatrzymać ogromne ilości zanieczyszczeń, co wynika ze specjalnej struktury polipropylenu i sposobu uformowania wkładu (zanieczyszczenia więzione są w całej strukturze wkładu, nie tylko na jefo zewnętrznej powierzchni

  • Wkład węglowy - tzw. Blok węglowy (AC-CTO-10). Węgiel aktywowany z atestem do filtracji wody spożywczej. Chroni membranę osmotyczną przed chlorem i jego pochodnymi. Radykalnie (do 99%) usuwa z wody chlor i zanieczyszczenia organiczne. Filtracja wody za gatunkowych złożach węgla aktywnego, to najbardziej podstawowa metoda uzdatniania wody

  • Wkład z pianki polipropylenowej 5 mikron (AC-PP-10-5). Końcowy prefiltr mechaniczny, redukujący z wody drobiny zanieczyszczeń mechanicznych i wiążący je wewnątrz warstwy polipropylenu. FITaqua stosuje w swoich wkładach większą ilość polipropylenu niż typowo stosowane jest to we wkładach mechanicznych. Pozwala to na dokładniejszą filtrację wody bez utraty przepływu i zwiększania spadków ciśnienia. Wkład 5 mikronów jest wystarczający w typowych filtracjach wody wodociągowej

  • Liniowy wkład z uszlachetnionego węgla aktywowanego (AC-IL-GAC). Wkład redukuje obecne w wodzie szczątkowe zanieczyszczenia powstające w zbiorniku magazynującym wodę uzdatnioną przez filtr odwróconej osmozy. Z uwagi na działanie wkładu, bardzo istotne jest aby nie przekraczać zalecanych okresów między jego wymianami oraz aby stosować możliwie jak najlepsze jakościowo filtry liniowe węglowe. Od jakości tego wkładu zależy smak, barwa i zapach wody pobieranej przez kranik od filtra. Stosowanie wkładów złej jakości lub nie atestowanych do wody spożywczej, może negatywnie wpływać na klarowność wody a w skrajnym przypadku powodować jej psucie. Dlatego polecamy wkłady marki FITaqua - są to produkty wykonywane w Polsce pod rygorem przepisów Unii Europejskiej.

Atest PZH dla FITaqua wkłady do osmozyKomplet przeznaczony do systemów odwróconej osmozy (RO5). Pasuje do większości dostępnych na rynku produktów, bez względu na producenta. W przypadku wątpliwości czy jest odpowiedni do Państwa systemu, prosimy o kontakt przy pomocy poniższego formularza.

Zestaw polskiego producenta, FITaqua. Wszystkie komponenty używane do produkcji wkładów posiadają atesty dopuszczające do kontaktu z wodą spożywczą a produkty gotowe otrzymały stosowne atesty Państwowego Zakładu Higieny przy Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

Zestaw stosowany w filtrach odwróconej osmozy bez mineralizatora, należy wymieniać naprzemiennie z tzw "małym zestawem serwisowym" co rok. W sytuacji gdy w wodzie znajduje się bardzo duża ilość zanieczyszczeń mechanicznych bądź podwyższony jest poziom żelaza, zalecamy aby wkłady wymieniać częściej, obserwując szybkość ich zużycia (głównie zapchania wstępnego wkładu 20 mikronów).

Wkład liniowy węglowy posiada standardowe podłączenia z gwintowanymi otworami 1/4 cala (około 11,5 mm średnicy wewnętrznej). Długość całkowita wkładu około 25 cm. Średnica zewnętrzna standardu 2 cale (około 5 cm).
KP-RO5-FIT : Zestaw tanich wkładów FITaqua do RO5/ARO-5