Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

AC-IL-MIN-FIT : Znakomity mineralizator wody FITaqua. Polski producent. Atest PZH

Nasz kod: AC-IL-MIN-FIT


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

Produkt archiwalny


Opis Produktu

Profesjonalny mineralizator wody spożywczej, przeznaczony typowo do filtrów odwróconej osmozy. Produkt całkowicie polski, posiadający atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Państwowego Zakładu Higieny (www.pzh.gov.pl).

Marka FITaqua to rozwiązania zoptymalizowane do Polskich wód - filtry tego producenta spełniają wszelkie obowiązujące w Polsce normy i dopuszczone są do uzdatniania wody spożywczej. Polecane są do filtrów użytkowanych przez rodziny posiadające małe dzieci oraz dla osób starszych oraz osób intensywnie pracujących (ciężka praca fizyczna oraz intensywna, stresująca praca umysłowa).

Atest PZH dla wkładu FITaqua AC-IL-GACWkład mineralizujący AC-IL-MIN FITaqua, stosowany jest w nasycaniu wody naturalnymi minerałami z niską zawartością sodu. Całkowicie naturalne złoża dolomitowe znajdujące się wewnątrz filtra dzięki liniowemu przepływowi wody dostarczają człowiekowi m.in. wapń i magnez, których ilość jest porównywalna z najlepszymi wodami mineralnymi.

Liniowy filtr mineralizujący to nie tylko wymóg przepisów prawa, nakazujących aby woda zawierała określone ilości mikro i makro elementów. Mineralizacja wody wpływa na jej smak i jest przez wiele osób pożądana jako uzupełnienie diety. Woda mineralizowana, uzdatniona wcześniej przez filtr odwróconej osmozy "oddaje' znajdujące się w niej korzystne dla człowieka związki mineralne do składników potraw, które są przyrządzane na jej bazie.

Filtry odwróconej osmozy mają instalowane mineralizatory na końcowych stopniach uzdatniania (jako ostatni stopień produkcji wody lub też w filtrach z biorezonatorem przed filtrami bioceramicznymi). Przy zakupie mineralizatora wody istotne jest aby znajdujące się w nim złoża mineralizujące były naturalnego pochodzenia (pozyskane z dolomitów) oraz zawierały optymalną kompozycję złóż, nasycających wodę w zalecanych ze względów zdrowotnych proporcjach. AC-IL-MIN FITaqu do każdego litra przepływającej przez niego wody dodaje średnio:

Kationy:
  • wapń : ok 26 mg
  • magnez : ok 20 mg
  • sód : ok 1 mg
  • potas : ok 0,5 - 1 mg
Aniony:
  • węglany : ok 25 mg
  • wodorowęglany : ok 30 mg
  • siarczany : ok 10 mg
  • chlorki : ok 5 mg

Wkład posiada standardowe podłączenia z gwintowanymi otworami 1/4 cala (około 11,5 mm średnicy wewnętrznej).
Długość całkowita wkładu około 25 cm. Średnica zewnętrzna standardu 2 cale (około 5 cm).

Wkład należy wymieniać nie rzadziej niż raz na rok eksploatacji.


UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.