Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

AC-IL-GAC-FIT : Znakomity wkład węglowy szlifujący FITaqua. Polski producent. Atest PZH

Nasz kod: AC-IL-GAC-FIT


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

Produkt archiwalny


Opis Produktu

Profesjonalny wkład uzdatniający wodę, przeznaczony typowo do filtrów odwróconej osmozy. Produkt całkowicie polski, posiadający atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego, Państwowego Zakładu Higieny (www.pzh.gov.pl).

Marka FITaqua to rozwiązania zoptymalizowane do Polskich wód - filtry tego producenta spełniają wszelkie obowiązujące w Polsce normy i dopuszczone są do uzdatniania wody spożywczej. Polecane są do filtrów użytkowanych przez rodziny posiadające małe dzieci oraz dla osób starszych oraz osób intensywnie pracujących (ciężka praca fizyczna oraz intensywna, stresująca praca umysłowa).

Atest PZH dla wkładu FITaqua AC-IL-GACWkład węglowy AC-IL-GAC FITaqua, używany jest głównie w końcowej, precyzyjne filtracji wody w filtrach odwróconej osmozy. Metoda RO (Reverse Osmosis) to najlepsza, najdokładniejsza i najpewniejsza technologia uzdatniania wody spożywczej, wykorzystująca naturalną metodę osmozy (zjawisko osmozy występuje m.in. w ludzkim organizmie - przykładem membrany osmotycznej jest skóra).

Liniowy filtr węglowy zawiera najwyższej jakości atestowane złoże węgla aktywowanego z łupin orzechów kokosowych w ilości optymalnej do uzdatnienia do 2 tysięcy litrów wody przefiltrowanej przez system osmotyczny. Wkład klaruje wodę, poprawia jej smak, zapach i kolor (barwę).

W klasycznej konstrukcji filtrach odwróconej osmozy, wkład poprawia parametry wody wypływającej ze zbiornika w którym jest magazynowana. W tego typu filtrach istotne jest aby wkład węglowy był jak najlepszej jakości - odpowiada on za walory smakowe i zapachowe wody. Zaniedbanie wymiany wkładu liniowego (tzw "szlifującego") lub stosowanie wkładów niskiej jakości wpływa na klarowność wody oraz w skrajnych przypadkach może powodować uwalnianie do wody wychwyconych przez wkład węglowy zanieczyszczeń chemicznych.

Wkład posiada standardowe podłączenia z gwintowanymi otworami 1/4 cala (około 11,5 mm średnicy wewnętrznej).
Długość całkowita wkładu około 25 cm. Średnica zewnętrzna standardu 2 cale (około 5 cm).

Wkład należy wymieniać nie rzadziej niż raz na rok eksploatacji, jednak w przypadku dużego zużycia wody, zalecamy wymianę co pół roku - pozwoli to na utrzymanie stałych parametrów wody.UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.