NAUTILUS : Filtr odwróconej osmozy z demineralizacją wody. Akwarium morskie.

NAUTILUS : Filtr odwróconej osmozy z demineralizacją wody. Akwarium morskie.

Limited Availability250.75

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii u góry strony.

Pliki dołączone do produktu

 • Instrukcja (Rozmiar: 0,06 MB) pobierz
Profesjonalny filtr akwarystyczny, uzdatniający wodę metodą odwróconej osmozy z końcową demineralizacją wody. Produkt przeznaczony dla wymagających akwarystów, posiadających akwaria morskie (słonowodne) oraz akwaria słodkowodne z wymagających biotopów (SA itp).

Konstrukcja filtra NAUTILUS jest zwarta, co powoduje, że filtr bez problemu można zmieścić w szafce pod akwarium, szafce pod zlewozmywakiem itp.

Filtr uzdatnia wodę w następujących etapach:
 • Filtracja wstępna na piance polipropylenowej z dokładnością do 1 mikrona w celu usunięcia zanieczyszczeń mechanicznych nie rozpuszczonych w wodzie
 • Filtracja wstępna na węglu aktywowanym w celu usunięcia chloru i pochodnych, zanieczyszczeń organicznych, pestycydów itp
 • Uzdatnianie wody na membranie osmotycznej 75 GPD - jest to najdokładniejsza z dostępnych metod uzdatniania i filtracji wody. Membrana wymiarami zgodna jest z obowiązującymi standardami. Użyta w filtrze membrana uzdatnia wodę w stopniu maksymalnie dokładnym przed jej demineralizacją, co powoduje dłuższą eksploatację złoża DEMI
 • Demineralizacja wody za profesjonalnym złożu DEMI (MB20 / MB9 / PMB). Demineralizacja eliminuje obecne w wodzie resztkowe jony, dzięki czemu uzyskuje się wodę o przewodności równej lub bliskiej zeru (w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody na wejściu do filtra).
Filtr wyposażony jest w elementy umożliwiające podłączenie go do instalacji wodnych z gwintem 1/2 cala. Gwint 1/2 cala wykorzystywany jest głównie w instalacjach wody pod zlewozmywakiem i w przyłączach węży prysznicowych. Na życzenie możemy zmienić przyłącze na 3/8 cala lub 3/4 cala.

Złoże do demineralizacji wody (DEMI) umieszczone jest w rozbieralnym wkładzie. Dzięki temu istnieje możliwość ograniczenia kosztów eksploatacji - złoże demineralizujące oferujemy w sprzedaży i Klient może je wymieniać na nowe.


Kompletny zestaw to:
 • filtr odwróconej osmozy Nautilus
 • membrana osmotyczna 75 GPD (do 280 litrów wody na dobę) - materiał filtracyjny Filmtec
 • przyłącze do instalacji wodnej 1/2 cala
 • fabryczne wkłady (polipropylenowy 1 mikron, węglowy i rozbieralny ze złożem DEMI)
 • przewody połączeniowe (wężyk) - 5 metrów
 • akcesoria: klucz do obudów wkładów, uchwyt do kanalizacji, zawór kulowy itp

NAUTILUS : Filtr odwróconej osmozy z demineralizacją wody. Akwarium morskie.