Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

KW-RO-FIT-1 : Komplet wkładów do RO z wkładem 1 mikron. Polski produkt z atestem PZH.

Nasz kod: KW-RO-FIT-1


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

Produkt archiwalny


Opis Produktu

Komplet wkładów do wymiany półrocznej w filtrach RO, które mają trzy stopnie filtracji wstępnej. Wkłady można instalować również w filtrach przepływowych, podzlewozmywakowych i narurowych.

Producentem wkładów jest znakomita polska firma - marka FITaqua rozpoznawalna jest na rynku systemów filtracji wody jako produkty wysokiej jakości, oparte o podzespoły europejskiego pochodzenia. Producent bazuje na krajowych i zachodnioeuropejskich surowcach, gwarantując wysoką jakość i ponadprzeciętną skuteczność.

filtry do wody FIT aqua atest PZHProdukty FITaqua otrzymały atest Państwowego Zakładu Higieny i mogą być stosowane do uzdatniania wody spożywczej.

Oferowany zestaw wkładów dedykowany jest do uzdatniania "trudnych wód", czyli głównie o podwyższonej ilości zanieczyszczeń mechanicznych, które w przypadku gdy nie jest stosowany wkład 1 mikron, przenikają do kolejnych stopni filtracji bądź też do instalacji wodnej.

Typowa kolejność umieszczania wkładów w obudowach, to licząc od dopływu wody do filtra: wkład mechaniczny AC-PP-10-5, wkład węglowy AC-CTO-10, wkład mechaniczny AC-PP-10-1.

Komplet składa się z wkładów:
  • Wkład z pianki polipropylenowej 5 mikronów (AC-PP-10-5) - wstępny wkład mechaniczny, usuwający z wody wszelkie nie rozpuszczone w niej zanieczyszczenia sedymentacyjne, o wielkości cząsteczek powyżej 5 mikronów. Wkład ten stosowany jest zwykle do końcowej filtracji wody, jednak w tym zestawie ma za zadanie usunąć z wody możliwie dużo zanieczyszczeń przed wkładem węglowym i końcowym wkładem mechanicznym 1 mikron

  • Wkład węglowy - tzw. Blok węglowy (AC-CTO-10) - specjalny węgiel aktywny uformowany w postaci zwartego bloku, który nie pyli w tak dużym stopniu jak wkłady granulowane. Bardzo duża powierzchnia czynna węgla aktywowanego oraz cechująca go wysoka zdolność adsorpcji (wiązania zanieczyszczeń chemicznych na zewnętrznej powierzchni ogniw węgla) sprzyjają przygotowaniu wody wodociągowej i studziennej do uzdatniania jej metodą odwróconej osmozy. Węgiel aktywowany FITaqua usuwa również chlor i poprawia utlenialność wody - dzięki temu redukowany jest do 99% nieprzyjemny zapach, barwa i smak wody

  • Wkład z pianki polipropylenowej 1 mikron (AC-PP-10-1) - najdokładniejszy z przepływowych wkładów mechanicznych, wykonany z gatunkowej włókniny polipropylenowej. Bardzo skutecznie usuwa z wody mikroskopijne zanieczyszczenia mechaniczne (również ewentualny pył z węgla aktywnego). Wszelkie zanieczyszczenia większe od 1 mikrona zostają wychwycone i uwięzione w strukturze wkładu, nie przedostając się do instalacji wodnej lub kolejnych stopni filtracji

Komplet przeznaczony do systemów odwróconej osmozy (RO). Pasuje do większości dostępnych na rynku produktów, bez względu na producenta. W przypadku wątpliwości czy jest odpowiedni do Państwa systemu, prosimy o kontakt przy pomocy poniższego formularza.

Komplet odpowiedni również do filtrów podzlewozmywakowych, mających trzy stopnie filtracji. Może być również stosowany w filtrach narurowych (przepływowych).

Zestaw polskiego producenta, FITaqua.UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.