HLD-UV-USTM-SET : Filtr do lodówki. Filtr akwarystyczny. Bezpieczna woda bez bakterii.

HLD-UV-USTM-SET : Filtr do lodówki. Filtr akwarystyczny. Bezpieczna woda bez bakterii.

Limited Availability258.9

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii u góry strony.

Pliki dołączone do produktu

  • Instrukcja (Rozmiar: 0,07 MB) pobierz
Profesjonalny filtr dedykowany do każdej lodówki, która ma podłączenie do instalacji wodnej (lodówki z kostkarkami i dystrybutorami wody; często lodówki side-by-side).

Filtr znajduje również zastosowanie w uzdatnieniu wody pobieranej do podmian w akwarium. Po odpowiednich przeróbkach, stosowany może być również do sterylizacji i oczyszczania wody obiegowej w akwarium.

Producenci lodówek stosują niekiedy bardzo drogie i uzdatniające wodę w niewielkim stopniu, filtry do wody. Oferowany przez nas produkt eliminuje podstawowe błędy w typowych filtrach do lodówek.

Główne działanie filtra polega na biologicznej sterylizacji wody dostarczanej do lodówki. Woda pobierana z dystrybutora wody w lodówce oraz woda dostarczana do kostkarki, powinny być czyste biologicznie. Takiej funkcji nie oferują proste filtry dostarczane do lodówek.

Filtr uzdatnia wodę w trzech etapach:
  1. Eliminuje wszelkie zanieczyszczenia stałe (sedymentacyjne), nie rozpuszczone w wodzie, o wielkości powyżej 5 mikronów. Zatrzymuje tym samym muł, piasek, rdzę itp
  2. Sterylizuje wodę promieniami UV-C. Zabija wszelkie bakterie i wirusy oraz grzyby i inne mikroorganizmy. Promienie UV-C to pasmo promieni UV, które jest zabójcze dla mikroorganizmów. Nie zmienia składu chemicznego wody.
  3. Zatrzymuje wszelkie zanieczyszczenia organiczne, rozpuszczone w wodzie, o wielkości do 10 mikronów. Eliminuje chlor, część metali ciężkich (np. ołów). Poprawia barwę i smak wody.

Filtr podłącza się do instalacji wodnej, przy pomocy złącza adaptacyjnego z zaworem kulowym, załączonych w komplecie (standardowo dostarczamy przyłącze do instalacji wodnej 1/2 cala, najczęściej spotykanej w podzlewozmywakowych instalacjach wodnych - na życzenie Klienta możemy zmienić przyłącze na 3/8 lub 3/4 cala).

Do lodówki filtr podłącza się załączonymi do niej przyłączami. W komplecie z filtrem dołączamy złącze z gwintem zewnętrznym 1/4 cala. W przypadku, gdyby potrzebny był gwint zewnętrzny większej średnicy, prosimy o nabycie odpowiedniej złączki redukcyjnej, dostępnej w kategorii z redukcjami wodnymi.

Do systemu dodajemy standardowo 5 metrów wężyka elastycznego. Jeżeli Państwa lodówka znajduje się w większej niż 5 metrów odległości od przyłącza wody, proszę nabyć dłuższy odcinek wężyka w dziale naszego sklepu, z wężykami elastycznymi.

Żywotność wkładów zastosowanych w filtrze (Aquafilter, UST-M, H2OO itp) to maksymalnie 6 miesięcy. Po tym okresie wkłady należy wymienić na nowe, co jest czynnością prostą, nie wymagającą uszczelniania itp. Żarnik w lampie UV działa do 9-ciu miesięcy - aby nie skracać żywotności żarnika, należy pozostawić lampę włączoną cały czas (pobór prądu 6 W).

Tylko filtry ze sterylizatorami biologicznymi UV gwarantują czystość wody dostarczanej do lodówek!

W komplecie Klient otrzymuje:
  • filtr wody
  • uchwyty do umocowania filtra do ściany
  • przyłącze hydrauliczne 1/2 cala (zmiana na 3/8 lub 3/4 na życzenia)
  • zawór kulowy
  • 5 metrów wężyka 1/4 cala
  • złączkę wyjściową - przejście z wężyka na gwint 1/4 cala
Zainstalowana w systemie lampa uv, wykonana jest ze stali nierdzewnej. W komplecie Klient otrzymuje zasilacz (ballast UV) z sygnalizatorem działania lampy oraz żarnik UV (typowo firmy Philips).

Wymiary:
Długość : ok 29 cm
Szerokość : ok 18 cm
Głębokość : ok 8 cm

Pobór prądu : ok 6W

HLD-UV-USTM-SET : Filtr do lodówki. Filtr akwarystyczny. Bezpieczna woda bez bakterii.