FH20B1-B-WB-NEW : Profesjonalny filtr BB20 Aquafilter z ciśnieniomierzem
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Nowa wersja kompletnego filtra narurowego o wysokiej wydajności, wyposażonego w akcesoria montażowe. Do obudowy stosuje się wkłady serii Big Blue 20 (BB20) o wysokości 20 cali i średnicy 4,5 cala. Produkt firmy Aquafilter wykonywany w europejskiej fabryce producenta.
Filtr narurowy Aquafilter FH20B1-B-WB (NEW) z akcesoriami:
- Ciśnieniomierz (manometr) wkręcany w głowicę filtra, umożliwiający sprawdzenie ciśnienia wody w instalacji wodnej.
- Port ciśnieniomierza (element pośredni między manometrem a głowicą filtra.
- Klucz do odkręcania filtra podczas wymiany wkładu.
- Płytka montażowa wraz ze śrubami umożliwiającymi przykręcenie jej do filtra.
- Pierścień centrujący wkład w obudowie.
- Podwójne uszczelnienie w jego najlepszej wersji (boczne i doczołowe).
- Manualny wskaźnik wymiany wkładu na głowicy.
Filtr FH20B1-B-WB montuje się pojedynczo na głównym przyłączu wody, jako zabezpieczenie całej instalacji wodnej. Montaż filtra ułatwia załączona płytka - uchwyt do przymocowania filtra do ściany. Dzięki płytce filtr nie jest zawieszony na rurze i nie obciąża jej.
Podstawowym wkładem montowanym w tym filtrze, jest wkład sedymentacyjny, usuwający zanieczyszczenia stałe o rozmiarach 50, 20, 5 lub 1 mikron (w zależności od wkładu). Do tego rodzaju filtrów dostępne są również wkłady z aktywowanego węgla, usuwające zanieczyszczenia organiczne i związki chloru, wkłady odżelaziające wodę (usuwające z niej rozpuszczone, dwuwartościowe żelazo) oraz wkłady zmiękczające wodę (usuwające z niej wapń).
Wielkość (model) korpusu narurowego powinien być dobrany pod kątem zakładanego przepływu wody oraz rodzaju zanieczyszczeń do zredukowania. W pewnym uproszczeniu:
- Filtr narurowy na wkłady standardu 5 x 2,5 cala - do pojedynczych punktów poboru wody
- Filtr narurowy na wkłady standardu 10 x 2,5 cala - do mieszkania
- Filtr narurowy na wkłady standardu 20 x 2,5 cala - do małych domów
- Filtr narurowy na wkłady standardu 10 x 4,5 cala (Big Blue 10) - do małych i średnich domów
- Filtr narurowy na wkłady standardu 20 x 4,5 cala (Big Blue 20) - do małych, średnich i dużych domów
Zobacz krótki film, prezentujący odporność na rozrywanie filtra Aquafilter. Potwierdza on bardzo wysoką jakość produktu. Przeciętne ciśnienie wody w instalacjach domowych, wynosi około 3-4 bar. Korpus Aquafilter rozerwaniu ulega przy wielokrotnie wyższych ciśnieniach (w teście, przy 38 bar).
Filtr narurowy Aquafilter FH20B1-B-WB-NEW
Obudowy narurowe montuje się typowo na głównym ujęciu wody, bezpośrednio za licznikiem wody zimnej. Znajdują również zastosowanie w filtracji wody w pojedynczych punktach, np. na instalacji wodnej pod zlewozmywakiem itp. Wielkość (model) korpusu narurowego powinien być dobrany pod kątem zakładanego przepływu wody oraz rodzaju zanieczyszczeń do zredukowania. W pewnym uproszczeniu:
- Filtr narurowy na wkłady standardu 5 x 2,5 cala - do pojedynczych punktów poboru wody
- Filtr narurowy na wkłady standardu 10 x 2,5 cala - do mieszkania
- Filtr narurowy na wkłady standardu 20 x 2,5 cala - do małych domów
- Filtr narurowy na wkłady standardu 10 x 4,5 cala (Big Blue 10) - do małych i średnich domów
- Filtr narurowy na wkłady standardu 20 x 4,5 cala (Big Blue 20) - do małych, średnich i dużych domów
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami GPSR: Zobacz dane producenta
ul. św. Teresy od Dzieciątka Jezus 103
91-222 Łódź