VT1/2 : Lampa bakteriobójcza UV-C (4 l/min)

VT1/2 : Lampa bakteriobójcza UV-C (4 l/min)

In stock905.28

Sprowadzimy do 14 dni

  • Cena brutto:
  • 1 099,00 zł

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

Lampa bakteriobójcza sterylizująca wodę z mikroorganizmów. Eliminuje z wody do 100 procent wszelkich bakterii i wirusów.

Model lampy dedykowany do pojedynczych punktów pobierania wody (kran, natrysk itp). Sprawdzi się jako sterylizator wody na działce lub w domu letniskowym.

Działanie lampy UV-C

Wykorzystywane w lampach bakteriobójczych promienniki, wytwarzają promieniowanie w paśmie UV-C (100-280 nm). Największą skuteczność eliminacji mikroorganizmów obserwuje się przy długości fali 254 nm i taką falę elektromagnetyczną generują promienniki stosowane do sterylizacji wody pitnej. Jest to fala o bardzo dużej częstotliwości i energii, dzięki czemu mikroorganizmy poddane jej działaniu zostają wyeliminowane poprzez zniszczenie ich DNA i RNA.

Zachowaj ostrożność!

Należy pamiętać o tym, że promieniowanie w paśmie UV-C jest szkodliwe dla człowieka. Nie wolno używać uszkodzonej lampy. Nie wolno włączać promiennika podłączonego poza lampą, której obudowa chroni otoczenie przed promieniowaniem.

Promieniowanie UV-C jest całkowicie obojętne dla składu chemicznego wody. Oddziałuje wyłącznie na znajdujące się w wodzie mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny).

Dobór lampy bakteriobójczej

Dobierając lampę bakteriobójczą do sterylizowania wody, należy pamiętać o maksymalnych, dopuszczalnych dla lampy przepływach wody, przy których zachowuje skuteczność sterylizacji (należy brać pod uwagę zakładane zużycie i przepływ wody oraz ilość bakterii wykazaną w wynikach badania wody w SANEPIDzie).

Najprościej policzyć ilość punktów pobierania wody wewnątrz domu, które z dużym prawdopodobieństwem będą używane jednocześnie. Przykładowo, jeśli w domu znajdują się dwie łazienki i domownicy korzystają z nich jednocześnie, to uwzględniamy je jako dwa punkty. Do tego warto doliczyć kolejne dwa-trzy punkty, gdyż jednocześnie mogą działać pralka i zmywarka oraz ktoś z domowników może skorzystać z umywalki, toalety itp. Jak łatwo policzyć w tym przykładzie zakładamy jednoczesne używanie pięciu punktów jednoczesnego poboru wody (choćby chwilowo). Dla jednego punktu można przyjąć typowe natężenie przepływu około 10 litrów na minutę, zatem łącznie zakładamy, że maksymalne natężenie przepływu będzie wynosiło 50 l/min.

Wydajność lamp podaje się w przepływie na godzinę. Mnożąc 50 (l/min) przez 60 (min) otrzymujemy wymaganą wydajność lampy 3000 l/godz. W celu sterylizacji wody w powyższym przykładzie, konieczny jest montaż lampy o wydajności minimum 3000 litrów na godzinę. Dobrana w ten sposób lampa, będzie miała w rzeczywistości zapas mocy, co jak najbardziej jest wskazane. W praktyce można dobrać lampę o przepływie nominalnym niższym o 20-30 procent.

Prawidłowy montaż lampy UV-C

Przy montażu lampy UV bezwzględnie należy zamontować przed nią filtr mechaniczny, zapobiegający osadzaniu się na osłonie promiennika zawiesin obecnych w wodzie. Mechaniczny filtr (najczęściej z wkładem polipropylenowym) wychwyci drobiny szlamu, mułu i piasku, które oblepiając szklaną rurę-osłonę promiennika, powodowałyby osłabienie energii UV-C która kierowana jest z żarnika do wody.

Jeżeli lampa jest zamontowana poziomo, nie ma znaczenia z której strony podłączymy dopływ wody, natomiast ważne jest aby wlot i wylot wody był od góry (przyłącza muszą być skierowane w górę). W innym przypadku wlot wody musi być podłączony do niższego z dwóch wejść do lampy.

Jeżeli lampa bakteriobójcza UV-C montowana jest z powodu stwierdzenia obecności bakterii w wodzie (a nie profilaktycznie), studnię i całą instalację wodną w domu należy zdezynfekować.

Urządzenie do samodzielnego montażu. Instrukcja jest wystarczająca do wykonania prawidłowego montażu. W zależności od modelu urządzenia, wymagana jest umiejętność posługiwania się podstawowymi narzędziami: klucz nastawny, żabka, wiertarka itp. Montaż przez hydraulika nie jest wymagany.
Wymiary lampy:
20,3 x 6,5 cm.
Przyłącze:
1/2 cala MNPT oraz 3/8 cala FNPT
Materiał lampy:
stal nierdzewna 304
Waga zestawu:
1,8 kg
Temperatura wody i otoczenia:
2 - 40 st.C
Zasilanie:
200 - 240 V / 50-60 Hz
Pobór prądu:
13 W
Ilość promienników x moc:
1 x 9 W
Żywotność promiennika:
do 12 miesięcy
Wydajność (dopuszczalny przepływ wody):
4 l/min (standard Viqua 30 mJ/cm2)
2 l/min (standard NSF 40 mJ/cm2)
Ciśnienie pracy:
0,5 - 8 bar
Sygnalizacja działania:
Tak
Sygnalizacja awarii:
Tak
Symbol promiennika (żarnika UV):
S212RL

Jeśli masz pytanie związane z tym produktem, wypełnij poniższy formularz:

weryfikator

Dostępność produktu oznaczona jest w następujący sposób:

towar mamy w magazynie - dostępny od ręki Produkt mamy w naszym magazynie. Wysłany zostanie najpóźniej następnego dnia roboczego.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dni Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 7 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dni Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 14 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar nie jest aktualnie dostępny - nie ma go u producenta Produktu nie mamy w naszym magazynie. Nie jest aktualnie dostępny u producenta.
towar nie jest aktualnie dostępny - sprowadzamy na zamówienie Produktu nie mamy w naszym magazynie. Możemy sprowadzić go na zamówienie. Prosimy o kontakt przez e-mail lub formularz.
VT1/2 : Lampa bakteriobójcza UV-C (4 l/min)

Inne produkty z tej kategorii

UVLAMP55 : Lampa bakteriobójcza UV-C (35 l/min)

UVLAMP55 : Lampa bakteriobójcza UV-C (35 l/min)

Producent: USTM

Sprowadzimy do 14 dni

Cena brutto: 1 490,00 zł

zobacz UVLAMP55 : Lampa bakteriobójcza UV-C (35 l/min)

Wydajna lampa bakteriobójcza UV-C do usuwania bakterii i wirusów. Sterylizuje wodę w instalacjach o przepływie do 2,8 m3 na godzinę. Eliminuje z wody bakterie i wirusy. Wydajność odpowiednia do uzdatniania wody w dużych domach jednorodzinnych i zakładach produkcji spożywczej. W komplecie profesjonalny żarnik firmy Philips oraz zasilacz (UV balast). Posiada kontrolkę działania lampy. Wykonana ze stali nierdzewnej. Sterylizator wody zapewnia znakomitą skuteczność i niskie koszty użytkowania.

More info

UVLAMP06 : Lampa bakteriobójcza UV-C (1,6 l/min)

UVLAMP06 : Lampa bakteriobójcza UV-C (1,6 l/min)

Producent: USTM

Mamy w magazynie

Cena brutto: 339,00 zł

zobacz UVLAMP06 : Lampa bakteriobójcza UV-C (1,6 l/min)

Lampa UV do usuwania bakterii i wirusów. Stosowana do sterylizacji wody w instalacjach o niewielkim przepływie (do 96 litrów na godzinę dla wody RO). Główne zastosowanie znajduje w systemach odwróconej osmozy (fabrycznie montowana w RO8 UST-M). Znajduje również zastosowanie w filtrach lodówkowych i akwarystycznych. Wysokiej jakości obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia wieloletnią trwałość produktu. Komplet zawiera lampę, zasilacz (balast UV) oraz żarnik. Polecamy do każdego filtra RO.

More info

VH410/2 : Lampa bakteriobójcza UV-C (70 l/min)

VH410/2 : Lampa bakteriobójcza UV-C (70 l/min)

Producent: Sterilight / Viqua

Sprowadzimy do 14 dni

Cena brutto: 3 199,00 zł

zobacz VH410/2 : Lampa bakteriobójcza UV-C (70 l/min)

Lampa UV do usuwania bakterii i wirusów. Stosowana do sterylizacji wody w instalacjach o przepływie (do 4200 litrów na godzinę). Sprawdzi się na ogródkach działkowych, domach letniskowych, mieszkaniach i domach. Wysokiej jakości obudowa ze stali nierdzewnej zapewnia wieloletnią trwałość produktu. Komplet zawiera lampę, zasilacz (balast UV) oraz żarnik.

More info

UVLAMP110 : Lampa bakteriobójcza UV-C (72 l/min)

UVLAMP110 : Lampa bakteriobójcza UV-C (72 l/min)

Producent: USTM

Sprowadzimy do 14 dni

Cena brutto: 3 899,00 zł

zobacz UVLAMP110 : Lampa bakteriobójcza UV-C (72 l/min)

Wydajna lampa bakteriobójcza UV-C do usuwania bakterii i wirusów. Sterylizuje wodę w instalacjach o przepływie do 4,3 m3 na godzinę. Eliminuje z wody bakterie i wirusy. Wydajność odpowiednia do uzdatniania wody w dużych domach jednorodzinnych i zakładach produkcji spożywczej. W komplecie profesjonalne żarniki firmy Philips oraz zasilacz (UV balast). Posiada kontrolkę działania lampy. Wykonana ze stali nierdzewnej. Sterylizator wody zapewnia znakomitą skuteczność i niskie koszty użytkowania.

More info

5907644310098