ZAW-ODP-KPL : Zawór odpowietrzający do filtrów REDOX
- Opis produktu
- Dane techniczne
- Oceny i komentarze
- Produkty pokrewne
- Zapytaj o dostępność
- Zapytaj o ten produkt
- Dostępność
Zawór odpowietrzający do filtrów REDOX, które generują aktywny wodór. Zabezpiecza połączenia w filtrze przed rozszczelnieniem w wyniku wzrostu ciśnienia w układzie, z powodu gromadzącego się chloru.
Filtry z aktywnym wodorem to najlepsze alkalizatory i jonizatory wody. Alkalizują wodę w całkowicie naturalny sposób. Podczas używania filtrów REDOX może dojść do gromadzenia się aktywnego wodoru w układzie filtra wody w nadmiernej ilości i uwalnianiu go przez wylewkę kranika po odkręceniu kurka. Zwłaszcza po dłuższej przerwie od ostatniego pobierania wody. Powoduje to wzrost ciśnienia co może doprowadzić do wycieków. Aby wyeliminować ten efekt uboczny, należy zamontować zawór odpowietrzający bezpośrednio przed lub za filtrem REDOX.
Podłączenie zaworu odpowietrzającego REDOX:
Zawór wpina się przed lub za filtrem REDOX na standardowym wężyku 1/4 cala. Odpowietrzenie następuje automatycznie, do otoczenia. Jest to rozwiązanie analogiczne do automatycznych odpowietrzników grzejnikowych. Wyjście odpowietrzające zaworu można również wpiąć do odpływu wody brudnej do kanalizacji. Należy wówczas dokupić trójnik na wężyk, którym łączy się odprowadzenie popłuczyn i nadmiaru wodoru a następnie kieruje się połączenie do obejmy odpływu z filtra RO.
Podczas użytkowania zaworu, musi on pozostać w pozycji otwartej a zaślepka musi być włożona w krótsze wyjście z zaworu.
Zawór Różni ZAW-ODP-KPL do filtrów odwróconej osmozy i innych systemów uzdatniania wody. W filtrach wody często wykorzystuje się różnego rodzaju zawory (przepływowe, zwrotne, przełączające itd.) w celu zapewnienia prawidłowego działania urządzeń.
Złączka z mechanizmem szybkiego mocowania i uszczelniania wężyka. Stosowana powszechnie w filtrach wody (odwrócona osmoza, kuchenne filtry podzlewozmywakowe itd.) i innych urządzeniach w których prowadzone są połączenia wężykami.
Prawidłowe osadzenie i uszczelnienie wężyka w złączce, polega na wciśnięciu go do oporu w otwór. Przebiega to dwuetapowo: najpierw wsuwany wężyk dochodzi do uszczelki wewnątrz otworu złączki, następnie dalej dociskając wężyk, przepycha się go przez uszczelkę (o-ring). W tym momencie następuje uszczelnienie i umocowanie wężyka. Samo unieruchomienie wężyka w otworze złączki jest możliwe dzięki znajdujących się w otworze blaszkom mocujących (tzw. nożykom). Złączki działające na tej zasadzie, nazywa się szybkozłączkami. Połączenie wężyka ze złączką nie wymaga używania taśmy teflonowej itp.
Wyciąganie wężyka ze szybkozłączki należy poprzedzić dociśnięciem ruchomej tulejki do czoła złączki. Następnie cały czas dociskając tulejkę, powoli wysuwa się wężyk.
Po kliku wsuwaniach i wysuwaniach wężyka, może dojść do uszkodzenia zewnętrznej powierzchni wężyka, co skutkowało będzie nieszczelnością. W przypadku zauważenia wody na połączeniu wężyka ze szybkozłączką, należy obciąć około 1-1,5 cm wężyka.
Szczegóły dotyczące zgodności produktu z przepisami GPSR: Zobacz dane producenta
Ocena:
Niecałe 40 zł i moja Biocera przestała mnie wkurzać. Polecam odpowietrznik. Samo podłączenie jest banalne (3 minuty roboty).
Dodano: 14-07-2020 Abel