ARO-5-P : Osmoza FITaqua RO5 z pompą

ARO-5-P : Osmoza FITaqua RO5 z pompą

In stock671.58

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

Filtr działający na zasadzie odwróconej osmozy, czyli najskuteczniejszej metodzie uzdatniania wody do celów spożywczych. W tej technologii wykorzystywane jest "odwrócone" naturalne zjawisko osmozy (wyrównywania stężeń substancji rozpuszczonych po obydwu stronach membrany półprzepuszczalnej). Zjawisko osmozy w naturze występuje powszechnie - przykładowo w komórkach organizmów żywych. W uzdatnianiu wody "odwrócono" to zjawisko aby pozbyć się z wody rozpuszczonych w niej związków i pierwiastków. Osiągnięto to poprzez przełamanie tzw ciśnienia osmotycznego, ciśnieniem wody w instalacji. Dzięki temu, można uzyskać wodę o parametrach nieosiągalnych dla innych domowych filtrów wody.

Na świecie produkowanych jest wiele urządzeń działających na tej zasadzie o różnych konstrukcjach i docelowym przeznaczeniu. Oferowany filtr kierujemy głównie do osób chcących pozbyć się z wody wszelkich zanieczyszczeń (w tym związków wapnia) oraz do firm w celach produkcji wody do celów profesjonalnych (stomatologia, fotografia, laboratoria, akwarystyka morska czy też do sterylizacji w autoklawach itp).

Wersja z pompą elektryczną wspomagającą działanie membrany półprzepuszczalnej w przypadku niskiego ciśnienia w instalacji wodnej (filtry odwróconej osmozy - RO, wymagają wzorcowego ciśnienia 4-5 bar, które nie zawsze jest osiągalne w instalacjach wodnych - filtr z pompą automatycznie podnosi ciśnienie w układzie, dzięki czemu uzyskuje się optymalne warunki pracy, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji).

Produkt firmy Amii oferowany pod jej marką handlową FITaqua. Linia produkcyjna znajduje się w Polsce.


W filtrze zainstalowane są fabrycznie następujące wkłady:

  • Pierwszy stopień : Filtracja z dokładnością do 5 mikronów. Usuwanie z wody piasku, szlamu itp

  • Drugi stopień : Uzdatnianie na złożu węgla aktywowanego. Redukcja chloru konieczna przed membraną osmotyczną.

  • Trzeci stopień : Filtracja z dokładnością do 1 mikrona. Usuwanie z wody pozostałości po uzdatnianiu na węglu aktywowanym.

  • Czwarty stopień : Hiperfiltracja na membranie półprzepuszczalnej. Redukcja do 99% związków i pierwiastków znajdujących się w wodzie. Redukcja wszelkich patogenów (wirusy, bakterie itp)

  • Piąty stopień : Klarowanie wody. Pozbawianie wody niechcianych zapachu i smaku mogących wystąpić podczas magazynowania, przy braku pełnej wymiany wody w zbiorniku.


Po przejciu wody przez czwarty stopień, jest ona magazynowana w zbiorniku przeponowym. Jest to konieczne z uwagi na to, że proces uzdatniania jest powolny (nominalnie do 280 litrów na dobę / do 0,2 litra na minutę). Dzięki zbiornikowi można pobrać od razu kilka litrów wody bez potrzeby długiego czekania. Woda w zbiorniku jest automatycznie uzupełniana po zakręceniu kurka kranika czerpalnego. Po uzupełnieniu zbiornika, automatycznie zostaje wyłączona pompa oraz pobór wody.
 
Oferowany filtr jest kompletny, przygotowany do instalacji w jednym punkcie - typowo w szafce pod zlewozmywakiem. W kompletnym zestawie dostarczamy:

- Filtr odwróconej osmozy ze zintegrowaną pompą elektryczną
- Wszystkie wkłady i membranę
- Zbiornik magazynujący wodę
- Kranik czerpalny
- Akcesoria hydrauliczne
- Instrukcję montażu

Parametry techniczne:

- Żywotność wkładów wstępnych (trzy dolne) : do 6 miesięcy
- Żywotność końcowego filtra węglowego : do 12 miesięcy (zalecane do 6 miesięcy)
- Żywotność membrany : typowo 3 lata

- Ciśnienie wody zasilającej : od 2,2 do 6 bar
- Temperatura wody zasilającej : od 4 do 45 st. C

- Zasilanie pompy : 230 V / 50 Hz
- Pobór prądu : około 30 W (wyłącznie podczas uzdatniania wody)
Dostępność produktu oznaczona jest w następujący sposób:

towar mamy w magazynie - dostępny od rękiProdukt mamy w naszym magazynie. Wysłany zostanie najpóźniej następnego dnia roboczego.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dniProduktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 7 dni lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar nie jest aktualnie dostępny - nie ma go u producentaProduktu nie mamy w naszym magazynie. Nie jest aktualnie dostępny u producenta.
towar nie jest aktualnie dostępny - sprowadzamy na zamówienieProduktu nie mamy w naszym magazynie. Możemy sprowadzić go na zamówienie. Prosimy o kontakt przez e-mail lub formularz.
ARO-5-P : Osmoza FITaqua RO5 z pompą