Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

ARO-5-P : Osmoza FITaqua RO5 z pompą

Nasz kod: ARO-5-P
Producent: FITaqua

Dostępność: Mamy w magazynie


Najniższy koszt wysyłki: 0,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:

799,00
Akcesoria

Reduktory do membran RO

Opis Produktu

Zapytaj o produkt
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
zamknij [x]
Filtr działający na zasadzie odwróconej osmozy, czyli najskuteczniejszej metodzie uzdatniania wody do celów spożywczych. W tej technologii wykorzystywane jest "odwrócone" naturalne zjawisko osmozy (wyrównywania stężeń substancji rozpuszczonych po obydwu stronach membrany półprzepuszczalnej). Zjawisko osmozy w naturze występuje powszechnie - przykładowo w komórkach organizmów żywych. W uzdatnianiu wody "odwrócono" to zjawisko aby pozbyć się z wody rozpuszczonych w niej związków i pierwiastków. Osiągnięto to poprzez przełamanie tzw ciśnienia osmotycznego, ciśnieniem wody w instalacji. Dzięki temu, można uzyskać wodę o parametrach nieosiągalnych dla innych domowych filtrów wody.

Na świecie produkowanych jest wiele urządzeń działających na tej zasadzie o różnych konstrukcjach i docelowym przeznaczeniu. Oferowany filtr kierujemy głównie do osób chcących pozbyć się z wody wszelkich zanieczyszczeń (w tym związków wapnia) oraz do firm w celach produkcji wody do celów profesjonalnych (stomatologia, fotografia, laboratoria, akwarystyka morska czy też do sterylizacji w autoklawach itp).

Wersja z pompą elektryczną wspomagającą działanie membrany półprzepuszczalnej w przypadku niskiego ciśnienia w instalacji wodnej (filtry odwróconej osmozy - RO, wymagają wzorcowego ciśnienia 4-5 bar, które nie zawsze jest osiągalne w instalacjach wodnych - filtr z pompą automatycznie podnosi ciśnienie w układzie, dzięki czemu uzyskuje się optymalne warunki pracy, co przekłada się na niskie koszty eksploatacji).

Produkt firmy Amii oferowany pod jej marką handlową FITaqua. Linia produkcyjna znajduje się w Polsce.


W filtrze zainstalowane są fabrycznie następujące wkłady:

  • Pierwszy stopień : Filtracja z dokładnością do 5 mikronów. Usuwanie z wody piasku, szlamu itp

  • Drugi stopień : Uzdatnianie na złożu węgla aktywowanego. Redukcja chloru konieczna przed membraną osmotyczną.

  • Trzeci stopień : Filtracja z dokładnością do 1 mikrona. Usuwanie z wody pozostałości po uzdatnianiu na węglu aktywowanym.

  • Czwarty stopień : Hiperfiltracja na membranie półprzepuszczalnej. Redukcja do 99% związków i pierwiastków znajdujących się w wodzie. Redukcja wszelkich patogenów (wirusy, bakterie itp)

  • Piąty stopień : Klarowanie wody. Pozbawianie wody niechcianych zapachu i smaku mogących wystąpić podczas magazynowania, przy braku pełnej wymiany wody w zbiorniku.


Po przejciu wody przez czwarty stopień, jest ona magazynowana w zbiorniku przeponowym. Jest to konieczne z uwagi na to, że proces uzdatniania jest powolny (nominalnie do 280 litrów na dobę / do 0,2 litra na minutę). Dzięki zbiornikowi można pobrać od razu kilka litrów wody bez potrzeby długiego czekania. Woda w zbiorniku jest automatycznie uzupełniana po zakręceniu kurka kranika czerpalnego. Po uzupełnieniu zbiornika, automatycznie zostaje wyłączona pompa oraz pobór wody.
 
Oferowany filtr jest kompletny, przygotowany do instalacji w jednym punkcie - typowo w szafce pod zlewozmywakiem. W kompletnym zestawie dostarczamy:

- Filtr odwróconej osmozy ze zintegrowaną pompą elektryczną
- Wszystkie wkłady i membranę
- Zbiornik magazynujący wodę
- Kranik czerpalny
- Akcesoria hydrauliczne
- Instrukcję montażu

Parametry techniczne:

- Żywotność wkładów wstępnych (trzy dolne) : do 6 miesięcy
- Żywotność końcowego filtra węglowego : do 12 miesięcy (zalecane do 6 miesięcy)
- Żywotność membrany : typowo 3 lata

- Ciśnienie wody zasilającej : od 2,2 do 6 bar
- Temperatura wody zasilającej : od 4 do 45 st. C

- Zasilanie pompy : 230 V / 50 Hz
- Pobór prądu : około 30 W (wyłącznie podczas uzdatniania wody)