PLATINIUM LINE : Kompaktowa odwrócona osmoza z mineralizacją

Dostępny

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.

Kompaktowy, osmotyczny filtr uzdatniania wody do celów spożywczych. Filtr wyposażony w końcowy mineralizator dolomitowy. Zbudowany jest z sześciu stopni filtrów specjalistycznych. Filtr uzdatniający wodę metodą odwróconej osmozy (inaczej filtracja molekularna).

Urządzenie do instalacji w domach i mieszkaniach w celu uzyskania czystej, mineralizowanej wody, bez zanieczyszczeń chemicznych, organicznych i mechanicznych, oraz wody bez mineralizacji do gotowania w czajniku, ekspresie do kawy itp.

Cechą charakterystyczną filtra są niewielkie wymiary. Filtr z łatwością można powiesić na ściance szafki zlewozmywakowej.

W filtrze zainstalowane są fabrycznie następujące wkłady (w nawiasach typowe oznaczenia - pogrubioną czcionką zaznaczone są fabrycznie montowane):

 • Pierwszy stopień - liniowy filtr wstępny sedymentacyjny z pianki (włókniny) polipropylenowej (AIPRO, AC-IL-PP, L-PS, WPL2)

  Usuwa nierozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia stałe przedłużając żywotność kolejnych wkładów (zwłaszcza wkładu węglowego).

 • Drugi stopień - filtr węglowy (blok węglowy) eliminuje chlor i jego związki oraz część zanieczyszczeń organicznych (AICRO, AC-IL-GAC, L-GAC, WWL2).

  Niezbędny do zabezpieczenia membrany osmotycznej przez działaniem na nią chloru i jego pochodnych. Blok węglowy charakteryzuje się mniejszym pyleniem od granulatu węglowego.

 • Trzeci stopień - filtr końcowy, sedymentacyjny z pianki (włókniny) polipropylenowej (AIPRO, AC-IL-PP, L-PS, WPL2).

  Usuwa drobniejsze, nierozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne jak rdzę, piasek, muł, itp. Zabezpiecza membranę osmotyczną przed drobinami węgla, które mogą zostać wypłukane z wkładu węglowego oraz innymi stałymi zanieczyszczeniami.

 • Czwarty stopień - membrana osmotyczna usuwa 96-99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, jak również bakterie i wirusy. (TFC-75, AC-OM-75, TLC-75, TW30-1812-75).

  W komplecie znajduje się membrana osmotyczna o wydajności 75 GPD (galonów amerykańskich na dobę). W przeliczeniu na litry daje to maksymalnie 280 litrów idealnie czystej wody spożywczej.

 • Piąty stopień - liniowy filtr szlifujący - liniowy filtr z aktywowanego węgla (AICRO, AC-IL-GAC, L-GAC, WWL2).

  Usuwa substancje lotne nadając wodzie charakterystyczny smak naturalnej źródlanej wody. Klaruje wodę pozbawiając ją resztek cząsteczek zapachowych.

 • Szósty stopień - filtr mineralizujący wodą - mineralizator dolomitowy (AIMRO, AC-IL-MIN, L-MIN, WML2).

  Wzbogaca oczyszczoną wodę w minerały niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Są to m.in. wapń, sód, potaz i magnez.

Do Klienta dostarczamy kompletny system z wszystkimi akcesoriami, w tym:
 • chromowana, pojedyncza wylewka pozwalająca pobierać idealnie czystą, mineralizowaną wodę
 • przyłącze do instalacji wodnej o średnicy 1/2, wraz z zaworem kulowym (razem stanowią trójnik pozwalający na podłączenie do każdej instalacji wodnej) - załączone przyłącza pozwalają na podłączenie filtra do 99,99% instalacji wodnych występujących pod zlewozmywakiem
 • inne akcesoria (w tym mn.in. podłączenie do kanalizacji, wężyk, zbiornik itp)

System zbudowany jest z użyciem tzw. "szybkozłączek". Pozwala to w prosty sposób zmontować go a następnie serwisować we własnym zakresie. Gwarantuje to błyskawiczny montaż.

Specyfikacja techniczna:
 • Żywotność wkładów wstępnych: 3-6 miesięcy
 • Żywotność filtrów końcowych: 6-12 miesięcy (zalecana wymiana co 6 miesięcy)
 • Żywotność membrany: typowo 3 lata
 • Wysokość filtra: ok 27  cm
 • Szerokość filtra: ok 40 cm
 • Głębokość filtra: ok 15 cm
 • Zbiornik o pojemności 12 litrówbrutto (ok 8-9 litrów netto)
Urządzenie kompletne, gotowe do samodzielnego montażu.