RX-AFRO4-H2OO : Odwrócona osmoza akwarystyczna z demineralizatorem

Dostępny

Produkt archiwalny

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.

System odwróconej osmozy RX-AFRO4-H2OO, skonstruowany specjalnie do zaawansowanych celów akwarystycznych. W pełni funkcjonalna i kompletna wersja filtra osmotycznego, gotowa do podłączenia i używania. Wyposażony w końcowy filtr demineralizujący (doczyszczanie wody po membranie).

 W komplecie znajdują się:

  • system składający się z prefiltra mechanicznego, liniowego filtra węglowego, membrany osmotycznej o wydajności 75 GPD (do 280 litrów / dobę) oraz modułu demineralizacji
  • przyłącze do rury (instalacji wodnej 3/8") wraz z zaworem kulowym
  • wężyk do podłączenia filtra do instalacji oraz pobierania wody (około 4-5 m)
  • drobne akcesoria
  • instrukcja w języku polskim

Podstawowe zastosowanie filtra RO z modułem demineralizacji, to:
  • obniżenia pH (odczynu) wody - nie można stwierdzić jednoznacznie o ile punktów pH wody zostanie obniżone (zależy to od parametrów wody zasilającej filtr), jednak w większości przypadków jest to 1-2 punkty
  • zmiękczenia wody - membrana RO skutecznie usuwa z wody związki wapnia i magnezu, obniżając zwykle twardość ogólną do zera lub w granice zera dH (w zależności od parametrów wody wejściowej)
  • obniżenia przewodności wody - filtracja na membranie osmotycznej i końcowa demineralizacja wody, skutkują zwykle produkcją wody o przewodności 0 uS lub zbliżonej (w zależności od parametrów wody i stopnia zużycia wkładu DEMI)

Żywotność wkładu DEMI zależna jest od parametrów wody po membranie, które zależne są od parametrów wody uzdatnianej. Przy założeniu, że woda po membranie ma nie więcej niż 5ppm (tak jest w 99% przypadków), całkowicie zdemineralizować można (przewodność = 0 uS) około 300 litrów wody.