Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

AISTRO-L-CL : Liniowy wkład zmiękczający wodę (2,5 cala)

Nasz kod: AISTRO-L-CL

Dostępność: Wkrótce dostawa


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:


Im więcej jednorazowo kupujesz,
tym niższa cena brutto za sztukę:


od 1 szt
:      37,00 zł
od 6 szt
:      35,50 zł
od 10 szt
:      34,00 zł
od 20 szt
:      32,50 złOpis Produktu

Zapytaj o produkt
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
zamknij [x]
Specjalistyczny wkład liniowy uzdatniający wodę, przeznaczony do redukowania stężenia węglanu wapnia, który jest głównym powodem powstawania kamienia (biały osad, kamień kotłowy). Standardowo stosowany w profesjonalnym filtrze Aquafilter EXCITO-CL (można go stosować również w innych systemach uzdatniania wody).

Wkład Aquafilter AISTRO-L-CL przeznaczony jest do liniowego (szeregowego) włączenia w już użytkowany filtr wody, bądź też może działać samodzielnie na ujęciu wody.

Przeznaczenie:

Uzdatnianie wody (zmiękczanie, usuwanie wapnia) w nie więcej niż jednym punkcie jej pobierania (głównie w przypadku osobnego kranika do wody uzdatnionej bądź też jako filtr do lodówki czy też ekspresu kawowego).

Zasada działania:

Twarda woda przepływa przez obudowę wypełnioną wydajnym złożem zmiękczającym, posiadającym atest PZH do uzdatniania wody pitnej. We wkładzie następuje wymiana jonów wapnia na jony sodu, dzięki czemu woda wypływająca z wkładu nie powoduje osadzania się kamienia, nalotu itp.
Spożywanie wody z dużą zawartością wapnia przyczynia się do powstawania kamieni nerkowych. Twarda woda płynąca w instalacji powoduje osadzanie się kamienia kotłowego (głównie w elementach łączeniowych oraz w armaturze). Zjawisko potęguje się w przypadku wody gorącej (np w piecach, kotłach itp). Kamień kotłowy zarasta grzałki i inne elementy, powodując straty wydajności grzania oraz przedwczesne zużywanie się elementów (pogarsza wymianę cieplną co prowadzi do przegrzewania i przepalania się grzałek).

W celu podłączenia wkładu w znajdujące się na wlocie i wylocie otwory z gwintem 1/4 cala, należy wkręcić przyłączeniowe elementy hydrauliczne, uszczelniając połączenia taśmą teflonową. Przykładowymi złączkami hydraulicznymi mogą być:


i inne z gwintem 1/4" gz z działów: złączki proste, kolanka, trójniki i złączki JACO.

Przyłącza: gwint 1/4 cala gw


Parametry techniczne:

  • Wymiary (wysokość x średnica): 11 x 2,5 cala
  • Żywotność: do 3-6 miesięcy w zależności od parametrów wody
  • Temperatura wody: 2-42 st. C
  • Spadek ciśnienia: 0,2-0,4 bar
  • Wydajność: do 2,9 litra/minutę
  • Podłączenie: typowo 2 x 1/4 cala GW