Masz w koszyku: (0) szt. na kwotę: 0,00 zł

Nie wiesz co kupić? Napisz do nas

Aby się zalogować wpisz Twój adres e-mail i hasło

AISTRO-2 : Wkład zmiękczająco-odżelaziający wodę (2 cale)

Nasz kod: AISTRO-2

Dostępność: Mamy w magazynie


Najniższy koszt wysyłki: 12,00 zł. Szczegóły tutaj

Cena internetowa brutto aktualna przy składaniu
zamówienia przez sklep internetowy:


Im więcej jednorazowo kupujesz,
tym niższa cena brutto za sztukę:


od 1 szt
:      15,00 zł
od 6 szt
:      14,00 zł
od 10 szt
:      13,00 zł
od 20 szt
:      12,00 złOpis Produktu

Zapytaj o produkt
Imię i nazwisko:
E-mail:
Twoje pytanie:
Wpisz kod widoczny na obrazku:
weryfikator
zamknij [x]
Specjalistyczny wkład liniowy uzdatniający wodę, przeznaczony do redukowania stężenia węglanu wapnia, który jest głównym powodem powstawania kamienia (biały osad, kamień kotłowy) oraz redukowania stężenia żelaza w wodze, będącego przyczyną tworzenia się brunatnych zacieków i osadów.

Wkład Aquafilter AISTRO-2 przeznaczony jest do liniowego (szeregowego) włączenia w już użytkowany filtr wody, bądź też może działać samodzielnie na ujęciu wody. Fabrycznie montowany jest w pompie podnoszącej ciśnienie AFXPOMP-4, przeznaczonej do filtrów odwróconej osmozy.

Przeznaczenie:

Uzdatnianie wody (zmiękczanie i odżelazianie) w nie więcej niż jednym punkcie jej pobierania (głównie w przypadku osobnego kranika do wody uzdatnionej bądź też jako filtr do lodówki czy też ekspresu kawowego). Wkład zamontowany w pompie Aquafilter AFXPOMP-4 chroni ją przed osadzaniem się kamienia kotłowego oraz przed osadem z utlenionego żelaza.

Zasada działania:

Twarda woda przepływa przez obudowę wypełnioną wydajnym złożem zmiękczającym, posiadającym atest PZH do uzdatniania wody pitnej. W wkładzie następuje wymiana jonów wapnia na jony sodu, dzięki czemu woda wypływająca z wkładu nie powoduje osadzania się kamienia, nalotu itp.
Spożywanie wody z dużą zawartością wapnia przyczynia się do powstawania kamieni nerkowych. Twarda woda płynąca w instalacji powoduje osadzanie się kamienia kotłowego (głównie w elementach łączeniowych oraz w armaturze). Zjawisko potęguje się w przypadku wody gorącej (np w piecach, kotłach itp). Kamień kotłowy zarasta grzałki i inne elementy, powodując straty wydajności grzania oraz przedwczesne zużywanie się elementów (pogarsza wymianę cieplną co prowadzi do przegrzewania i przepalania się grzałek).
Dodatkowe złoże odżelaziające redukuje stężenie żelaza, co przedłuża żywotność jonitu zmiękczającego oraz korzystnie wpływa na parametry wody filtrowanej.

W celu podłączenia wkładu w znajdujące się na wlocie i wylocie otwory z gwintem 1/4 cala, należy wkręcić przyłączeniowe elementy hydrauliczne, uszczelniając połączenia taśmą teflonową. Przykładowymi złączkami hydraulicznymi mogą być:


i inne z gwintem 1/4" gz z działów: złączki proste, kolanka, trójniki i złączki JACO.

W celu zamontowania wkładu w pompie AFXPOMP-4 nie jest konieczne dokupywanie złączek (wykorzystuje się złączki z zużytego wkładu).


Parametry techniczne:

  • Wymiary (wysokość x średnica): 10 x 2 cale
  • Żywotność: do 2-3 miesięcy w zależności od parametrów wody
  • Temperatura wody: 2-42 st. C
  • Ciśnienie robocze: do 6 bar
  • Spadek ciśnienia: 0,2-0,4 bar
  • Wydajność: do 283 litrów/dobę
  • Podłączenie: 2 x 1/4 cala GW