BL20BB : Blok węglowy Big Blue 20 cali

69.00 Dostępny

Mamy w magazynie

  • Cena internetowa:
  • od 1 szt: 69,00 zł
  • od 6 szt: 65,00 zł
  • od 12 szt: 61,00 zł
  • od 18 szt: 57,00 zł

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0

Zamień kropelki na rabat

Wkład wykonany ze spiekanego węgla aktywowanego, do uzdatniania wody spożywczej i ogólnoużytkowej.

Wkład przeznaczony jest do korpusów (obudów filtrów) standardu Big Blue 20 cali, instalowanych w na głównych ujęciach wody zimnej (np. za licznikiem wody zimnej wchodzącej do domu jednorodzinnego). Używany jest również w zestawach filtracyjnych (stacjach uzdatniania wody).

Przeznaczenie:

Uzdatnianie wody zimnej z zanieczyszczeń organicznych, klarowanie wody (poprawa smaku, zapachu i barwy), usuwanie chloru, pestycydów itp. W zastosowaniu na głównym ujęciu wody i uzdatnianiu wody z własnej studni, wkład sprawdza się w celu poprawy wskaźnika ChZT. Z uwagi na niewielkie ryzyko uwolnienia drobin węgla poza strukturę wkładu (spiek węglowy), wkład polecany jest do instalacji na głównych instalacjach wodnych (w celu poprawy parametrów wody w całej instalacji).

Zasada działania:

Węgiel aktywowany charakteryzuje się wysoką zdolnością adsorpcji zanieczyszczeń. Zjawisko to polega na zatrzymywaniu zanieczyszczeń na zewnętrznej powierzchni adsorbentu. Wersja wkładu wykonana w postaci tzw spieku węglowego (bloku węglowego) działa równie skutecznie co wkłady węglowe zasypane granulatem, minimalizując jednocześnie ryzyko wydostania się drobin węgla poza blok wkładu. Wkład pracując całą powierzchnią pozwala na osiągnięcie dużych przepływów wody i stosunkowo niedużego spadku ciśnienia w instalacji wodnej.


Parametry techniczne:

  • Wymiary (wysokość x średnica): 20 x 4,5 cala
  • Żywotność: do 6 miesięcy w zależności od parametrów wody (maksymalnie 22 tys. litrów)
  • Temperatura wody: 2-45 st. C
  • Spadek ciśnienia: 0,3-0,5 bar
  • Wydajność: do 30 litrów/minutę
Produkt jednej z firm: UST-M (BL20BB), Top Filter WWB20B, H2oo itp w zależności od stanu magazynowego

Jeśli masz pytanie związane z tym produktem, wypełnij poniższy formularz:

Wpisz kod widoczny na obrazku

weryfikator

Inne produkty z tej kategorii

FCCBL20BB : Oryginalny blok węglowy do BB20

FCCBL20BB : Oryginalny blok węglowy do BB20

Producent: Aquafilter

Mamy w magazynie

Cena internetowa: od: 79,00 złod: 76,00 złod: 73,00 złod: 70,00 zł

More

Wkład węglowy ze specjalnie spiekanego węgla o wysokiej gęstości. Aquafilter FCCBL20BB to wkład stosowany w wysokiej wydajności filtrach narurowych serii BigBlue o wysokości 20 cali. Eliminuje zanieczyszczenia organiczne, sedymentacyjne do 10 mikronów i chlor. Blokowa postać węgla aktywnego jest bezpieczną w stosowaniu z uwagi na minimalne pylenie i praktycznie zerowe ryzyko wydostania się drobin węgla z wkładu. Filtrowanie wody na warstwie węgla aktywnego poprawia klarowność i utlenialność wody

More info

FCCBL20BB-S : Oryginalny blok węglowy do BB20 (węgiel kokosowy)

FCCBL20BB-S : Oryginalny blok węglowy do BB20 (węgiel kokosowy)

Producent: Aquafilter

Mamy w magazynie

Cena internetowa: od: 89,00 złod: 85,00 złod: 81,00 złod: 77,00 zł

More

Wkład węglowy ze specjalnie spiekanego węgla z łupin orzechów kokosowych o wysokiej gęstości. Aquafilter FCCBL20BB-S to wkład stosowany w wysokiej wydajności filtrach narurowych serii BigBlue o wysokości 20 cali. Eliminuje zanieczyszczenia organiczne, sedymentacyjne do 10 mikronów i chlor. Filtrowanie wody na warstwie węgla aktywnego poprawia klarowność i utlenialność wody. Profesjonalna wersja bloku węglowego do filtrów na cały dom.

More info

FCCBKDF20BB : Wkład węglowy Aquafilter z antybakteryjnym KDF

FCCBKDF20BB : Wkład węglowy Aquafilter z antybakteryjnym KDF

Producent: Aquafilter

Mamy w magazynie

Cena internetowa: od: 149,00 złod: 144,00 złod: 139,00 złod: 134,00 zł

More

Wkład Aquafilter FCCBKDF20BB z aktywowanym granulatem węglowym do BB 20". Wkład używany w filtrach na całe domy. Odpowiedni do obudów serii Big Blue o wysokości 20 cali. Eliminuje chlor, ołów, zanieczyszczenia organiczne oraz metale ciężkie. Zapobiega rozwojowi bakterii, dzięki czemu idealnie sprawdza się w instalacjach nie użytkowanych ciągle. Bakteriostatyczny czynnik KDF obniża również stężenie metali ciężkich. Wkład polecany do uzdatniania wody spożywczej na głównych przyłączach wody.

More info

FCCA20BB : Wkład węglowy Aquafilter (granulat) do BB20

FCCA20BB : Wkład węglowy Aquafilter (granulat) do BB20

Producent: Aquafilter

Mamy w magazynie

Cena internetowa: od: 65,00 złod: 62,00 złod: 59,00 złod: 56,00 zł

More

Wkład Aquafilter FCCA20BB zawierający granulowany węgiel aktywowany. Wkład stosowany do obudów wysokiej wydajności serii BigBlue 20 cali. Usuwa z wody związki chloru, ołów i substancje organiczne. Klaruje wodę, poprawiając zdecydowanie jej barwę, smak i zapach. Duża wydajność przepływowa pozwala na stosowanie go w filtrowaniu wody na głównych ujęciach w domach jednorodzinnych. Wysoka sprawność w usuwaniu chloru oraz ochronie instalacji wodnej przed chloropochodnymi zanieczyszczeniami.

More info