AF-05-V-750 : Zmiękczacz wody Aquafilter do mieszkania

Produkt archiwalny

UWAGA - produkt znajduje się w kategorii produktów archiwalnych/wycofanych!

Nie możemy na niego przyjąć zamówienia.

Dla większości wycofanych produktów mamy aktualne (z reguły lepsze) odpowiedniki.
Zachęcamy do zapoznania się z listą kategorii po lewej stronie.

Kompaktowy zmiękczacz wody, kompleksowo rozwiązujący problem z twardą, zawapnioną wodą w instalacji wodnej. Produkt lidera w produkcji urządzeń do uzdatniania wody, firmy Aquafilter.
 
Centralny zmiękczacz wody Aquafilter AF-05-V-750-B oprócz wysokich walorów użytkowych wyróżnia się smukłą, estetyczną obudową oraz praktycznym rozwiązaniem umożliwiającym mieszanie wody zmiękczonej z wodą surową oraz ominięcie urządzenia (zawór ByPass).
 
Przeznaczenie:
 
Zmiękczanie wody poprzez usunięcie jonów wapnia i magnezu. Centralny zmiękczacz wody całkowicie eliminuje problem z osadzaniem się wapiennego nalotu na armaturze wodnej, wewnątrz instalacji wodnych oraz w sprzęcie gospodarstwa domowego (np. w ekspresach do kawy, w czajniku, w pralce i zmywarce itp). Dodatkowe plusy stosowania zmiękczacza wody a w konsekwencji używania wody miękkiej, to redukcja detergentów stosowanych do prania itp, zwiększenie skuteczności działania detergentów, komfort kąpieli, brak osadów po umyciu samochodu itp. Typowo montowany jest do instalacji wodnej (wody zimnej) na wejściu do mieszkania - taki punkt montażu zapewnia ochronę całej wewnętrznej instalacji wodnej. Z uwagi na niewielkie gabaryty, sprawdza się idealnie jako dedykowana stacja zmiękczająca wodę przed sprzętem gospodarstwa domowego, stacjami parowymi, myjkami ciśnieniowymi itp.
 
Wydajność zmiękczacza odpowiednia dla mieszkania lub małego domu jednorodzinnego (do 3-4 osób).
 
Zasada działania:
 
W obudowie urządzenia znajduje się butla ciśnieniowa wypełniona tzw wymiennikiem jonowym, czyli chemicznie aktywnym złożem, na którym podczas przepływania przez nie wody zachodzi reakcja chemiczna w wyniku której jony wapnia i magnezu "wymieniane są" na jony sodu (Ca2+ i Mg2+ na Na+). Jest to działanie typowe dla większości zmiękczaczy wody dostępnych na rynku. Zmiękczacz wpięty szeregowo w instalację wodną działa bez przerwy, redukując wapń całkowicie, dzięki czemu woda wychodząca z urządzenia nie powoduje powstawania osadów, nalotów i kamienia pochodzenia wapiennego. Podczas działania zmiękczacza (przepływania przez niego wody twardej) złoże (wymiennik jonowy, inaczej: kationit, kwaśny jonit) obniża swoją sprawność, która w określonym momencie zostaje przywrócona poprzez regenerację (automatyczną). Podczas regeneracji zmiękczacz zużywa tzw sól tabletkową (chlorek sodu), powszechnie dostępny w sprzedaży regenerant, a w końcowej fazie regeneracji popłuczyny odrzucane zostają do kanalizacji (zmiękczacz powinien być podłączony do dowolnej kanalizacji przy pomocy węża gumowego itp).
 
W przypadku gdy użytkownik uzna, że nie chce wody całkowicie zmiękczać bądź też chce wyłączyć zmiękczanie wody bez odłączania urządzenia (np. do podlewania ogrodu), można to wykonać przełączając zawory ByPass (załączane do zmiękczacza w standardzie).
 
Złoże na którym następuje redukcja wapnia i magnezu, utrzymuje sprawność przez średnio 10-15 lat, po którym to okresie jego zdolność usuwania jonów wapna i magnezu ulega pogorszeniu (można wówczas samodzielnie wymienić złoże na nowe - koszt około 100-200 zł, lub skorygować ustawienia urządzenia).
 
Zmiękczacz w celu zachowania ustawień oraz wykorzystania funkcjonalności automatycznej regeneracji, wymaga stałego podłączenia do gniazdka elektrycznego (zasilacz w komplecie).
 
Elementy składowe:
 
 • Kompletny zmiękczacz wody
 • Instrukcja w języku polskim
 • Zasilacz
 • Akcesoria montażowe
Parametry techniczne:
 
 • Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 49 x 23 x 39 cm
 • Ciśnienie wody zasilającej filtr: 1,4 do 7 bar
 • Podłączenie do instalacji wodnej: 3/4 cala
 • Temperatura pracy: 4 - 40 st. C
 • Ilość kationitu: 5 litrów
 • Wydajność: do 450 litrów/godzinę
 • Maksymalne zużycie soli na cykl: do 1 kg