UVLAMP06 : Lampa bakteriobójcza UV
Kod producenta:

UVLAMP06 : Lampa bakteriobójcza UV

In stock236.16

Mamy w magazynie

  • Cena brutto:
  • 299,00 zł

Za zakup tego produktu otrzymasz: 0wymieniaj punkty na rabaty

Zamień kropelki na rabat

Lampa bakteriobójcza sterylizująca wodę z mikroorganizmów. Eliminuje z wody do 99,999% wszelkich bakterii i wirusów.

Model lampy dedykowany do kuchennych, podzlewozmywakowych filtrów wody (filtry przepływowe i odwróconej osmozy).

Działanie lampy UV-C

Wykorzystywane w lampach bakteriobójczych promienniki, wytwarzają promieniowanie w paśmie UV-C (100-280 nm). Największą skuteczność eliminacji mikroorganizmów obserwuje się przy długości fali 254 nm i taką falę elektromagnetyczną generują promienniki stosowane do sterylizacji wody pitnej. Jest to fala o bardzo dużej częstotliwości i energii, dzięki czemu mikroorganizmy poddane jej działaniu zostają wyeliminowane poprzez zniszczenie ich DNA i RNA.

Zachowaj ostrożność!

Należy pamiętać o tym, że promieniowanie w paśmie UV-C jest szkodliwe dla człowieka. Nie wolno używać uszkodzonej lampy. Nie wolno włączać promiennika podłączonego poza lampą, której obudowa chroni otoczenie przed promieniowaniem.

Promieniowanie UV-C jest całkowicie obojętne dla składu chemicznego wody. Oddziałuje wyłącznie na znajdujące się w wodzie mikroorganizmy (bakterie, wirusy, grzyby i inne patogeny).

Dobór lampy bakteriobójczej

Dobierając lampę bakteriobójczą do sterylizowania wody, należy pamiętać o maksymalnych, dopuszczalnych dla lampy przepływach wody, przy których zachowuje skuteczność sterylizacji (należy brać pod uwagę zakładane zużycie i przepływ wody oraz ilość bakterii wykazaną w wynikach badania wody w SANEPIDzie).

Najprościej policzyć ilość punktów pobierania wody wewnątrz domu, które z dużym prawdopodobieństwem będą używane jednocześnie. Przykładowo, jeśli w domu znajdują się dwie łazienki i domownicy korzystają z nich jednocześnie, to uwzględniamy je jako dwa punkty. Do tego warto doliczyć kolejne dwa-trzy punkty, gdyż jednocześnie mogą działać pralka i zmywarka oraz ktoś z domowników może skorzystać z umywalki, toalety itp. Jak łatwo policzyć w tym przykładzie zakładamy jednoczesne używanie pięciu punktów jednoczesnego poboru wody (choćby chwilowo). Dla jednego punktu można przyjąć typowe natężenie przepływu około 10 litrów na minutę, zatem łącznie zakładamy, że maksymalne natężenie przepływu będzie wynosiło 50 l/min.

Wydajność lamp podaje się w przepływie na godzinę. Mnożąc 50 (l/min) przez 60 (min) otrzymujemy wymaganą wydajność lampy 3000 l/godz. W celu sterylizacji wody w powyższym przykładzie, konieczny jest montaż lampy o wydajności minimum 3000 litrów na godzinę.

Prawidłowy montaż lampy UV-C

Przy montażu lampy UV bezwzględnie należy zamontować przed nią filtr mechaniczny, zapobiegający osadzaniu się na osłonie promiennika zawiesin obecnych w wodzie. Mechaniczny filtr (najczęściej z wkładem polipropylenowym) wychwyci drobiny szlamu, mułu i piasku, które oblepiając szklaną rurę-osłonę promiennika, powodowałyby osłabienie energii UV-C która kierowana jest z żarnika do wody.

Jeżeli lampa jest zamontowana poziomo, nie ma znaczenia z której strony podłączymy dopływ wody. W innym przypadku wlot wody musi być podłączony do niższego z dwóch wejść do lampy.

Jeżeli lampa bakteriobójcza UV-C montowana jest z powodu stwierdzenia obecności bakterii w wodzie (a nie profilaktycznie), studnię i całą instalację wodną w domu należy zdezynfekować.

Filtr do samodzielnego montażu. Załączona instrukcja jest wystarczająca do wykonania prawidłowego montażu. Wymagana jest umiejętność posługiwania się podstawowymi narzędziami: wiertarka (w przypadku filtrów z kranikiem lub montowanych na ścianie), klucz nastawny, żabka itp. Montaż przez hydraulika nie jest wymagany lecz dobrowolny.
Wymiary lampy:
26 x 5 cm.
Przyłącze:
1/4 cala gw
+ złączki na wężyk 1/4 cala
Materiał lampy:
stal nierdzewna 304
Temperatura wody i otoczenia:
2 - 40 st.C
Zasilanie:
230 V / 50 Hz
Ilość promienników x moc:
1 x 6 W
Żywotność promiennikq:
do 8 tys. godzin
Wydajność (dopuszczalny przepływ wody):
do 77 l / godz (woda wstępnie uzdatniona)
do 96 / godz (woda RO lub DEMI)
Moc wyjściowa UV-C:
36 mA
Ciśnienie pracy:
do 6 bar
Sygnalizacja działania:
Tak
Sygnalizacja awarii:
Tak
Symbol promiennika (żarnika UV):
TUV-6W
UV-Q6W : Osłona promiennika (żarnika UV) lampy UVLAMP

UV-Q6W : Osłona promiennika (żarnika UV) lampy UVLAMP

Producent: USTM

Mamy w magazynie

Cena brutto: 59,00 zł

zobacz UV-Q6W : Osłona promiennika (żarnika UV) lampy UVLAMP

Kwarcowa osłona promiennika lampy UV-C UVLAMP. Wykonana w postaci szklanej rurki. Zabezpiecza przed kontaktem promiennika ze sterylizowaną, przepływającą przez lampę wodą. Symbol lampy UV do której jest przeznaczona: UVLAMP. Symbol promiennika (żarnika UV) umieszczanego wewnątrz: TUV-6W. Średnica wewnętrzna: ok 20,6 mm. Średnica zewnętrzna: ok 23,7 mm. Długość: ok 246 mm.

More info

TUV-6W : Żarnik do lampy UV o mocy 6W

TUV-6W : Żarnik do lampy UV o mocy 6W

Producent: Philips

Mamy w magazynie

Cena brutto: 119,00 zł

zobacz TUV-6W : Żarnik do lampy UV o mocy 6W

Żarnik do lampy UV do usuwania bakterii i wirusów. Przeznaczony do lampy o symbolu UVLAMP-6 (również YK-UV6W-M). Żarnik emituje promieniowanie w paśmie UV-C, zabijające mikroorganizmy - cecha ta jest wykorzystywana do sterylizowania wody spożywczej w celu zagwarantowania jej czystości biologicznej. Filtry odwróconej osmozy z końcową lampą bakteriobójczą, gwarantują przydatność wody do spożycia nawet w przypadku mikrobiologicznego skażenia wody (po powodziach, awariach wodociągów itp).

More info

Jeśli masz pytanie związane z tym produktem, wypełnij poniższy formularz:

weryfikator

Dostępność produktu oznaczona jest w następujący sposób:

towar mamy w magazynie - dostępny od ręki Produkt mamy w naszym magazynie. Wysłany zostanie najpóźniej następnego dnia roboczego.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dni Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 7 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar sprowadzimy - termin realizacji to kilka dni Produktu w zamawianej ilości nie mamy w naszym magazynie. Zamówienie zrealizujemy zwykle do 14 dni roboczych lub w innym, uzgodnionym z Klientem terminie.
towar nie jest aktualnie dostępny - nie ma go u producenta Produktu nie mamy w naszym magazynie. Nie jest aktualnie dostępny u producenta.
towar nie jest aktualnie dostępny - sprowadzamy na zamówienie Produktu nie mamy w naszym magazynie. Możemy sprowadzić go na zamówienie. Prosimy o kontakt przez e-mail lub formularz.
UVLAMP06 : Lampa bakteriobójcza UV

Inne produkty z tej kategorii

S5Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 1,4 m3/h

S5Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 1,4 m3/h

Producent: Sterilight

Czekamy na dostawę

Cena brutto: 1 490,00 zł

zobacz S5Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 1,4 m3/h

Profesjonalna lampa sterylizująca wodę z mikroorganizmów. Eliminuje z wody do 99,999% wszelkich bakterii i wirusów. Wydajność przepływowa odpowiednia do domów jednorodzinnych zamieszkałych przez 1-6 osób. Sterilight S5Q-PA/2 z maksymalnym przepływem do 1,4 m3 / godzinę. Typowe zastosowanie: sterylizacja wody (usuwanie bakterii i wirusów) na głównych ujęciach w małych domach jednorodzinnych. Kompletne urządzenie z zasilaczem (ballast) i promiennikiem 25W (S463RL).

More info

S8Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 2,3 m3/h

S8Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 2,3 m3/h

Producent: Sterilight

Mamy w magazynie

Cena brutto: 2 000,00 zł

zobacz S8Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 2,3 m3/h

Profesjonalna, wydajna lampa bakteriobójcza do wody. Eliminuje z wody do 99,999% wszelkich bakterii i wirusów. Wydajność przepływowa odpowiednia dla domu jednorodzinnego. Sterilight S8Q-PA/2 z maksymalnym przepływem do 2,3 m3 / godzinę. Typowe zastosowanie: sterylizacja wody (usuwanie bakterii i wirusów) na głównym przyłączu wody w domu. Kompletne urządzenie z promiennikiem (żarnikiem S810RL), UVBALLASTEM (zasilaczem) i instrukcją. Polecamy - bardzo wysoka jakość!

More info

UVLAMP55 : Lampa bakteriobójcza UV do 2,1 m3/h - żarnik 55W

UVLAMP55 : Lampa bakteriobójcza UV do 2,1 m3/h - żarnik 55W

Producent: USTM

Sprowadzimy do 7 dni

Cena brutto: 1 390,00 zł

zobacz UVLAMP55 : Lampa bakteriobójcza UV do 2,1 m3/h - żarnik 55W

Wydajna lampa bakteriobójcza UV-C do usuwania bakterii i wirusów. Sterylizuje wodę w instalacjach o przepływie do 2,8 m3 na godzinę. Eliminuje z wody bakterie i wirusy. Wydajność odpowiednia do uzdatniania wody w dużych domach jednorodzinnych i zakładach produkcji spożywczej. W komplecie profesjonalny żarnik firmy Philips oraz zasilacz (UV balast). Posiada kontrolkę działania lampy. Wykonana ze stali nierdzewnej. Sterylizator wody zapewnia znakomitą skuteczność i niskie koszty użytkowania.

More info

S2Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 0,7 m3/h

S2Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 0,7 m3/h

Producent: Sterilight

Czekamy na dostawę

Cena brutto: 1 200,00 zł

zobacz S2Q-PA/2 : Sterilight : profesjonalna lampa UV - do 0,7 m3/h

Profesjonalna lampa sterylizująca wodę z mikroorganizmów. Eliminuje z wody do 99,999% wszelkich bakterii i wirusów. Wydajność przepływowa odpowiednia dla pojedynczego punktu pobierania wody. Sterilight S2Q-PA/2 z maksymalnym przepływem do 0,7 m3 / godzinę. Typowe zastosowanie: sterylizacja wody (usuwanie bakterii i wirusów) przed dedykowany kranik wody spożywczej lub kran wody zimnej. Kompletne urządzenie z zasilaczem (ballast) i promiennikiem 17W (S330RL).

More info

5907644310098

#Producent_filtrów_wody_USTM. #Odwrócona_osmoza #Zmiękczacz_wody #Filtry_wody #woda.com.pl